Walka z nieestetycznymi zmianami skórnymi wydaje się nierówna, jednak okazuje się, że nie jesteśmy bezbronne! Karboksyterapia to hit medycyny estetycznej. Ten bezinwazyjny zabieg przynosi wręcz spektakularne rezultaty - blizny, czy rozstępy można zredukować nawet w 97%! Co warto wiedzieć o tej metodzie? Gdzie możemy wykonać zabieg? Dowiedz się koniecznie!

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to bezinwazyjny, całkowicie bezpieczny i niemal nieodczuwalny dla pacjenta zabieg, wykonywany przy zastosowaniu urządzenia Carboxytheraphy Dual Mc2, a dostępny obecnie w ofercie najlepszych gabinetów kosmetycznych, np. we Wrocławiu na https://skinlogica.pl/zabiegi/odmladzanie-skory/karboksyterapia-dual-mc-2. W terapii wykorzystywane są terapeutyczne właściwości medycznego dwutlenku węgla. Ten podawany jest śródskórnie bądź podskórnie w precyzyjnych dawkach, w wyniku czego dochodzi do:

  • stymulacji mikrokrążenia i zwiększenia metabolizmu komórkowego
  • stymulacji przepływu tlenu i krwi w tkankach poddanych zabiegowi
  • przebudowy tkanki bliznowatej oraz innych lokalnych tkanek

Tego typu stymulacja prowadzi m.in. do zintensyfikowanej produkcji kolagenu i elastyny. Większe ilości tychże substancji zapewniają poprawę jędrności i elastyczności skóry. Zmarszczki, czy blizny zostają wygładzone, skóra rozjaśniona, zrewitalizowana i dogłębnie odnowiona.

Co istotne, dwutlenek węgla może zostać wprowadzony także w tkankę tłuszczową. W wyniku takiego procesu komórki tłuszczowe zostają zmetabolizowane i usunięte z organizmu. Efekt? Spektakularny. Redukcja tkanki tłuszczowej sięga tutaj 67%, a cellulitu 89%. W zamian zyskujemy smukłą, jędrną sylwetkę.

Ile zabiegów potrzebujesz, aby osiągnąć rezultaty?

Zabieg karboksyterpii trwa od 15 do 60 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i podrażniona. W ciągu 2 - 3 dni musimy unikać basenu, sauny oraz ograniczyć intensywne treningi. Chłodne pory roku to idealny moment na zabieg, bowiem nie narażamy podrażnionej skóry na oddziaływanie intensywnego promieniowania słonecznego. Rozpoczynając terapię teraz, spokojnie zdążymy do lata. Dla pełnej skuteczności karboksyterapii potrzeba od 6 do 12 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych.

Dla kogo zabieg będzie idealnym rozwiązaniem?

Nie tylko zmarszczki, cellulit, czy rozstępy to powód, dla którego warto skorzystać z karboksyterapii. Zabieg przynosi fantastyczne rezultaty także w usuwaniu cieni i worków pod oczami, w przypadku zaniku owalu twarzy, a także w łysieniu i wypadaniu włosów oraz w łuszczycy. Terapię można przeprowadzać na skórze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała!

Gdzie wykonywane są zabiegi karboksyterapii?

Jak już wspomnieliśmy, zabiegi karboksyterapii wykonują renomowane gabinety medycyny estetycznej. Jeśli interesuje Cię np. karboksyterpia we Wrocławiu, znajdziesz ją w wyżej wymienionej ofercie. Tutaj z pewnością warto sięgać jedynie po sprawdzone rozwiązania. Najlepsze gabinety to bowiem gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności przeprowadzanej terapii.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabieg

Wersja do druku