Karboksyterapia w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jest innowacyjnym zabiegiem stosowanym na różnych partiach ciała. Celem karboksyterapii stref intymnych jest zwiększenie komfortu kobiety i jej pewności siebie. Do jej przeprowadzenia stosuje się innowacyjne technologie i produkty bezpieczne dla zdrowia intymnego.

 

Karboksyterapia stref intymnych - dla kogo?

Wraz z upływem czasu okolice intymne u kobiet podlegają procesom starzenia. Starzenie się miejsc intymnych rozpoczyna się już po 25. roku życia. To proces związany ze stopniowym zanikiem kolagenu i elastyny w organizmie, działaniem hormonów, a także efekt przebytych ciąż i porodów siłami natury. W rezultacie narządy intymne mogą ulegać deformacji. Wargi sromowe tracą swoją elastyczność i jędrność, skóra, błona śluzowa pochwy, powięzi i więzadła, ściany pochwy oraz wargi sromowe wiotczeją i tracą swoją naturalną funkcję. Starzenie się okolic intymnych nie ma wyłącznie znaczenia estetycznego. Przekłada się bezpośrednio na zdrowie intymne, życie seksualne i codzienny komfort kobiety. Proces ten może skutkować pojawieniem się wielu dolegliwości, takich jak: suchość pochwy, świąd, ból, podatność na urazy i infekcje intymne. Na szczęście można skutecznie przeciwdziałać starzeniu się okolic intymnych. Z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna, oferując nieinwazyjne metody odmładzania i regeneracji tych organów. Jedną z nich jest karboksyterapia stref intymnych.

Na czym polega zabieg?

Właściwości dwutlenku węgla znajdują swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. W karboksyterapii stref intymnych gaz jest wstrzykiwany za pomocą cieniutkiej igły w skórę pochwy, a dokładniej rzecz ujmując w te partie, które wymagają poprawy jędrności i napięcia tkanek. Dzięki temu możliwe jest ich lepsze ukrwienie i dotlenienie komórek, co znacznie usprawnia transport składników odżywczych. Ponadto wzrasta produkcja kolagenu oraz elastyny. Zabieg karboksyterapii jest dość krótki, ale dla uzyskania satysfakcjonujących efektów warto powtórzyć go 5-10 razy.

Karboksyterapia stref intymnych - efekty

Skóra pochwy po zabiegu karboksyterapii odmładza się, staje się elastyczniejsza i odzyskuje jędrność. Poprawia się dodatkowo ukrwienie samego narządu oraz sromu. Dzięki zabiegowi możliwe jest więc intensywniejsze nawilżenie okolic intymnych, co bezpośrednio przekłada się na codzienny komfort kobiety.

Karboksy-żel CO2LIFT V do pielęgnacji wrażliwych miejsc intymnych w sklepie Massmedica

Pielęgnacja wrażliwych okolic intymnych możliwa jest w zaciszu domowym. Sklep internetowy Massmedica oferuje bezbolesny, a zarazem efektywny sposób na poprawę komfortu i wyglądu kobiecych miejsc intymnych. CO2LIFT V polecany jest kobietom po przebytym porodzie, zmagającym się ze starzeniem się stref intymnych, zmianami hormonalnymi czy stresem. Karboksy-żel nawilża narządy płciowe, utrzymując je w dobrej kondycji. Zestaw składa się z saszetek z odmierzoną ilością produktu, szpatułki i aplikatora. Efekty przeprowadzonej z zastosowaniem żelu CO2LIFT V kuracji są widoczne i odczuwalne już po trzech zastosowaniach. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://massmedica.com/.


Najczęściej zadawane pytania


Czym jest karboksyterapia stref intymnych?

Karboksyterapia stref intymnych to niechirurgiczny zabieg, który polega na podawaniu medycznego dwutlenku węgla (CO2) pod skórę w obszarze genitaliów zewnętrznych i wokół nich. Ma na celu poprawę krążenia krwi, zwiększenie elastyczności skóry, a także regenerację i odmładzanie okolic intymnych. Jest to metoda stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, oferująca różnorodne korzyści estetyczne i terapeutyczne.

Jakie są główne zalety karboksyterapii w strefach intymnych?

Zalety karboksyterapii w strefach intymnych mogą obejmować poprawę wyglądu skóry, zwiększenie jej jędrności, zmniejszenie przebarwień i blizn, jak również poprawę nawilżenia. U kobiet zabieg ten może przynieść ulgę w objawach takich jak suchość pochwy, dyskomfort podczas stosunków seksualnych czy utrata elastyczności po porodach. U mężczyzn może pomóc w problemach związanych z zaburzeniami erekcji dzięki poprawie krążenia w okolicy genitaliów.

Czy karboksyterapia stref intymnych jest bezpieczna?

Karboksyterapia jest uważana za bezpieczny zabieg, gdy jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę. Jednak jak każdy zabieg medyczny, może niesieć pewne ryzyko skutków ubocznych takich jak krótkotrwały ból, zaczerwienienie, obrzęk lub siniaki w miejscu wstrzyknięcia. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z lekarzem, który oceni indywidualne ryzyko i przydatność terapii.

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii w strefach intymnych?

Przed zabiegiem karboksyterapii należy przeprowadzić konsultację z lekarzem, który przeprowadzi dokładny wywiad medyczny i oceni stan skóry. Lekarz może zalecić unikanie stosowania niektórych leków lub suplementów, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia lub siniaków. Ponadto, zaleca się zachowanie odpowiedniej higieny okolic intymnych przed zabiegiem.

Jaki jest okres rekonwalescencji po karboksyterapii stref intymnych?

Okres rekonwalescencji po karboksyterapii stref intymnych jest zazwyczaj krótki. Większość pacjentów może wrócić do normalnych aktywności zaraz po zabiegu, choć zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i gorących kąpieli przez kilka dni. Lekarz może również zalecić unikanie stosunków seksualnych na określony czas po zabiegu, w zależności od obszaru leczenia i indywidualnych reakcji pacjenta.


Podobne artykuły:

zabieg

Wersja do druku