Jesień i zima to takie pory roku, w których uprawianie sportów jest dość mocno utrudnione. Mało osób ma ochotę na rekreację na świeżym powietrzu lub też na zwykły spacer. Głównie ze względu na kiepską pogodę i wszechobecny wiatr oraz zimno. Nie warto jednak rezygnować z ruchu na świeżym powietrzu, przez takie błahe powody. Dobroczynny wpływ aktywności fizycznej jest udokumentowany wieloma badaniami, przez co można jasno stwierdzić, że odporność po regularnym ćwiczeniu jest na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego jeśli dbasz o zdrowie, to rezygnowanie z aktywności fizycznej przez złą pogodę nie jest najlepszym pomysłem. Warto natomiast zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Softshell damski jest zdecydowanie jednym z najlepszych wyborów na zimne dni. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Materiał – to on zapewni ciepło i ochronę przed wiatrem

Żeby lepiej zrozumieć działanie softshella, oraz dlaczego jest on taki dobry, trzeba poznać trochę teorii. Przede wszystkim ważny jest fakt, że ten rodzaj odzieży powstał w alternatywie dla tzw. hardshelli, czyli kurtek, które dzięki swojej membranowej tkaninie nie przepuszczają wody. Są więc świetnym wyborem na deszczową wspinaczkę. Ponadto otwory w tkaninie są na tyle małe, że przepuszczają nadmiar ciepła z organizmu w postaci pary wodnej. Softshell jest natomiast lżejszym odpowiednikiem tego świetnego rozwiązania. Tkanina membranowa użyta przy produkcji jest nastawiona na tamowanie głównie wiatru, który wychładza organizm. Stąd też nazwa. Kurtka ta jest po prostu lżejsza i znacznie lepiej nadaje się do codziennego użytku w trakcie wietrznej pogody. Wewnętrzna strona tych kurtek jest natomiast podszyta ciepłą tkaniną, która ogrzewa ciało.

Ponadto warto dodać, że softshell damski jest coraz bardziej modnym elementem ubioru, co natomiast powoduje większą różnorodność na rynku. Obecnie praktycznie każdy sklep ma swoje rodzaje tych kurtek, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie taki krój, który będzie pasował do osobistego stylu.

Softshell zarówno dla sportowców, jak i osób uwielbiających spacery

Ten rodzaj kurtki, dzięki wynalezieniu tkaniny membranowej jest obecnie najbardziej korzystnym. Jednocześnie potrafi ogrzać ciało oraz odprowadzić nadmiar ciepła w postaci pary wodnej. Dlatego też jest on zalecany zarówno dla sportowców, których wymagania co do jakości odzieży są duże – jak i osób nie uprawiających żadnej formy sportu. Komfort jest ważny dla każdego, dlatego wygodna, ciepła i chroniąca przed wiatrem kurtka jest uniwersalna i zadowoli niemalże każdego klienta. Wiatr jest jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla naszego organizmu, szczególnie kiedy dojdzie do przegrzania organizmu. Wówczas wystawienie się na działanie wiatru może powodować przeziębienia lub zapalenia mięśni, a oczywistym jest, że każdy chce tego uniknąć.

Softshell damski świetnie nadaje się na takie warunki, gdyż został wymyślony po to, aby skutecznie chronić przed wiatrem i chłodem. Jest to więc świetny wybór nieważne od tego, czy wybieramy się na rekreacyjny spacer, czy długi bieg podczas wietrznej pogody.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Softshell damsk

Wersja do druku