Czy materace piankowe potrafią zapewnić wysoki poziom komfortu? Zaufaj jakości i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na taki model.

Sen to klucz do zdrowia

Zanim skupimy się na zaletach materacy piankowych, warto przybliżyć rolę snu. To inspirujący proces, który kryje wiele tajemnic. Dodatkowo jest on niezwykle skomplikowany – mimo że wciąż nie wiemy o nim wszystkiego, możemy zauważyć jego wpływ na wiele układów w naszym organizmie.

Skuteczne wysypianie się niesie ze sobą ogrom korzyści. Jesteśmy bardziej produktywni, chętnie do dokonywania ważnych życiowych zmian i aktywni. Dodatkowo nasza kondycja psychiczna utrzymuje się na wyższym poziomie niż w przypadku występowania problemów ze snem. Oczywiście sen to także szansa na regenerację i przygotowanie naszego ciała do wysiłku fizycznego.

Jeżeli natomiast brakuje nam snu, konsekwencje mogą być naprawdę tragiczne. Warto dbać o sen na bieżąco i zapewnić sobie sprawne funkcjonowanie w każdym aspekcie życia. Wśród negatywnych efektów braku snu znajdują się między innymi problemy związane z obniżonym nastrojem oraz większe ryzyko zachorowania na Alzheimera, wystąpienia schorzeń kardiologicznych i wielu innych nieprzyjemności. 

Co zatem zrobić, by zadbać o odpowiednią jakość snu? Możemy podejść do tej kwestii z różnych stron, starając się zapewnić jak najlepsze warunki w każdym aspekcie życia. Wszystko to jednak pójdzie na marne, jeżeli nie zaopatrzymy się w odpowiedni materac. Obecnie coraz częściej uważa się, że modele o konstrukcji piankowej zapewniają największą wygodę – przekonajmy się, czy to odpowiedni wybór.

Dlaczego warto wybrać materace piankowe?

Przez długi czas pianki wykorzystywane w materacach były słabej jakości, a cała konstrukcja praktycznie od razu ulegały odkształceniom. Często spały na nich dzieci – ich niewielka waga nie miała tak dużego wpływu na stan materaca, jak w przypadku osoby dorosłej. Obecnie jednak rynek zupełnie się zmienił, a kolejni producenci stawiają na wysokiej jakości rozwiązania, które zapewniają nam idealnie komfortowy sen także na materacach tego rodzaju.

Dzięki firmom takim jak Hilding, które przyczyniają się do rozwoju technologii wykorzystywanych w tej branży, produkcja materacy piankowych stoi aktualnie na bardzo wysokim poziomie. Są to bardzo atrakcyjne rozwiązania, stawiane na równi ze standardowymi materacami kieszeniowymi. Modele takie jak Hilding Rumba, Hilding Salsa czy Hilding Rock&Roll znakomicie przyjęły się na rynku i udowodniły, że materace piankowe mogą być trwałe i odporne na zużycie.

Współczesne materace piankowe marki Hilding odznaczają się bardzo długimi okresami gwarancji. To świadectwo tego, że są rozwiązaniami najwyższej klasy. Innowacyjne materace do łóżka Hilding korzystają ponadto z rozwiązań będących efektem wieloletnich badań na temat materiałów o termoelastycznej strukturze. Dzięki piankom takim jak FlexiFoam czy Visco udaje się osiągnąć znakomity poziom komfortu, który idzie w parze z doskonałą trwałością. Poza tymi dwoma aspektami materace piankowe mają także szereg innych zalet:

  • Znakomity mikroklimat – są bardziej odporne od sprężynowych odpowiedników na powstawanie grzybów i pleśni oraz rozwijanie się bakterii.
  • Świetna wentylacja – to kwestia, która ma bardzo duże znaczenie dla naszego ciała w trakcie snu. Materac musi skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci.
  • Idealne dla alergików – poza grzybami i pleśniami takie materace lepiej radzą sobie również z alergenami takimi jak roztocza.
  • Elastyczna konstrukcja – wiele materacy piankowych można wykorzystać w parze z podgłówkiem i podnóżkiem.

Nowoczesne materace piankowe można znaleźć na stronie sennamaterace.pl.

Odkryj zdrowszy sen z Hilding

W ofercie marki Hilding można znaleźć ogromny przekrój różnych propozycji dla osób, które od snu oczekują czegoś więcej. Innowacyjność i naukowe podejście do projektowania nowych modeli sprawia, że firma jest w stanie dostarczyć materace zapewniające korzystny wypoczynek dla danego użytkownika. Zespół bardzo doświadczonych ekspertów Hilding informuje nas wprost, że nie istnieje materac uniwersalny i doskonały dla każdego – specjaliści z laboratorium SleepLab dążą zamiast tego do przystosowania konkretnych materacy do odpowiednich potrzeb.

To właśnie dlatego tak łatwo jest osiągnąć idealny sen z firmą Hilding. Rozwiązania szwedzkiego producenta doceniają nie tylko liczni zadowoleni klienci, ale także organizacje takie jak Szwajcarski Instytut AEH. Są to produkty rekomendowane również przez www.zdrowykregoslup.pl – część z nich dysponuje ponadto certyfikacją medyczną.

Jeśli interesują Cię tematy związane ze zdrowiem, skutecznym funkcjonowaniem i lifestyle, zapraszamy Cię do odwiedzenia strony www.veronique.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Terapia manualna
Ile kalorii ma olej rzepakowy
Ile kalorii ma kubuś
Ile kalorii ma olej rzepakowy
Ile kalorii ma śledź w oleju

Wersja do druku