Płyn w płucach (opłucnej) wskazuje na dysfunkcję narządów wewnętrznych. Ten stan wymaga szybkiej pomocy, w przeciwnym razie możliwe są niebezpieczne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w odpowiednim czasie. Więc co zrobić - woda w płucach jak się pozbyć? Nagromadzenie płynu w tkance płucnej jest bardzo niepokojącym objawem i towarzyszem wielu chorób. Metody leczenia będą w dużej mierze zależeć od tego, co spowodowało gromadzenie się płynu, a także od jego ilości.

Najczęstsze przyczyny gromadzenia wody w płucach

Woda w płucach jak się pozbyć? Odpowiedź na to pytanie jest możliwa po zdiagnozowaniu przyczyn takiego stanu. Z reguły płyn gromadzi się w płucach, gdy naruszona jest integralność ścian naczyń krwionośnych lub zwiększa się ich przepuszczalność. Kluczowe przyczyny tego stanu obejmują:

 • Stan zapalny układu oddechowego - zapalenie opłucnej, zapalenie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma
 • Złożone wady serca
 • Patologie zakaźne – gruźlica
 • Złośliwe zmiany w płucach i innych narządach
 • Uszkodzenie mózgu
 • Ostatnie etapy marskości wątroby
 • Niewydolność nerek.

Objawy wody w płucach - jak się jej pozbyć i zachować zdrowie?

Aby dokładnie określić, dlaczego płyn gromadzi się w narządzie oddechowym, należy przeanalizować istniejące objawy.

Główne objawy gromadzenia się wody w płucach obejmują:

 • Duszność.
 • Kaszel.
 • Ból w dolnej części klatki piersiowej.
 • Sina skóra.

Woda w płucach jak się pozbyć - metody leczenia

Aby wyeliminować gromadzenie się płynu w płucach, konieczne jest wybranie złożonej terapii. Specjalista przepisze leczenie w zależności od przyczyny problemu.

 • Niewydolność serca - leki moczopędne i nasercowe.
 • Zapalenie płuc - antybiotyki.
 • Woda w płucach jak się pozbyć za pomocą leczenia objawowego? Obejmuje stosowanie leków wykrztuśnych. W celu wzmocnienia osłabionego układu odpornościowego można zastosować środki przeciwwirusowe. Aby poradzić sobie z zapaleniem płuc, przeprowadza się złożone leczenie. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie obrzęku płuc i zapobieganie przykrym konsekwencjom.
 • Zapalenie opłucnej - antybiotyki i leki przeciwkaszlowe.
 • Urazowe obrażenia - pilnie wykonuje się drenaż w jamie klatki piersiowej.
 • Zaburzenia rytmu serca – leki służące do normalizacji tętna i moczopędne.
 • Patologie mózgu - w pierwszym etapie patologii stosuje się przenośne komory hiperbaryczne, domięśniowe wstrzyknięcia leków moczopędnych. Aby zapobiec gromadzeniu się piany w pęcherzykach płucnych, oddychanie podczas ataku odbywa się przez gazę zamoczoną w roztworze alkoholu.

Zobacz także: https://poprostuzdrowo.pl/choroby-przewlekle

Woda w płucach jak się pozbyć stosując przepisy z tradycyjnej medycyny

Oczyszczanie płuc środkami ludowymi możesz przeprowadzić tylko wtedy, gdy objawy zaburzają twoje normalne funkcjonowanie, w każdym razie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed ich zastosowaniem - dodaje Magdalena Złoczewska, redaktorka w serwisie poprostuzdrowo.pl.

Woda w płucach jak się pozbyć za pomocą wywaru ze świeżej pietruszki

Istnieje kilka użytecznych i skutecznych środków stosowanych do usuwania wody z płuc w domu. Zwykła pietruszka ma działanie moczopędne, dzięki czemu pomaga w łatwej eliminacji nagromadzonego płynu w jamie opłucnej. Aby przygotować taki specyfik, musisz wziąć około 800 g świeżych ziół, a następnie zalewa się jednym litrem zwykłego mleka krowiego, powstałą kompozycję przenosi się na kuchenkę i podgrzewa w celu odparowania. Ważne jest, aby nie gotować takiej kompozycji, ale gdy tylko produkt stanie się dwukrotnie mniejszy, można wyłączyć bulion i ostudzić. Odcedź gotowy napój, a następnie pij dużą łyżkę, co trzydzieści minut, możesz zrobić sobie przerwę między dawkami, co godzinę, jeśli musisz wziąć wywar następnego dnia, wtedy porcję przygotowuje się od nowa, a napój przechowuje się w lodówce, aby mleko się nie zepsuło.

Skórka rzepy na usunięcie wody z płuc

Skórka rzepy wyróżnia się również korzystnymi właściwościami, jeśli masz wodę w płucach i nie wiesz jak się jej pozbyć bez stosowania leków, możesz ją wykorzystać. Aby przygotować bulion, należy wziąć skórkę rzepy i dokładne umyć, następnie dobrze zmiażdżyć i przełożyć do głębokiego rondla. Zalać  czystą wodą w ilości trzech litrów i doprowadzić ją do wrzenia.

Rondel trzeba wstawić do piekarnika, ważne jest, aby przykryć naczynie na tyle szczelnie, aby płyn w postaci pary prawie nie wydobywał się. Kompozycję przetrzymuje się w piekarniku na małym ogniu przez około dwie godziny, w tym czasie środek powinien odparować około dwukrotnie, po czym kompozycję można uznać za gotową. Schładza się do optymalnej temperatury, następnie przecedzić przez gazę i odstawić na około godzinę.Taki domowy środek przyjmujesz 3 razy dziennie po dwieście mililitrów. Napój doskonale usuwa nadmiar płynów z organizmu, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z pojawieniem się wody w płucach.

Woda w płucach jak się pozbyć przy pomocy cebuli?

Obecnie wiele osób używa cebuli do usuwania płynu z płuc, to warzywo ma działanie moczopędne, eliminując w ten sposób nadmiar wody z organizmu. Aby przygotować kompozycję, musisz wziąć jedną dużą cebulę, obrać ją, a następnie dobrze zmielić, najlepiej za pomocą maszynki do mięsa. Gdy masa będzie gotowa, możesz dodać do niej cukier i poczekać, aż sok się wydzieli. Jak tylko mikstura da niezbędny płyn, możesz, używać go rano na czczo - pełną dużą łyżkę. Jeśli w płucach jest dużo płynu, to ilość soku należy, co najmniej podwoić, czasami dawkę zwiększa się trzy, a nawet czterokrotnie.

Woda w płucach - jak się pozbyć za pomocą owocu jarzębiny?

Jeśli rozwinął się u ciebie płyn w płucach z powodu choroby serca lub niewydolności serca, warto zacząć używać owocu jarzębiny, zwłaszcza, że przygotowanie takiego środka w domu wcale nie jest trudne. Na początek warto wziąć niewielką ilość dojrzałych owoców jarzębiny, umyć i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Następnie do słoika z owocami należy wlać ciepłą przegotowaną wodę, dodać szklankę cukru lub miodu. Słoik przykrywa się cienką gazą, a następnie przenosi w ciemne i chłodne miejsce, po kilku dniach na powierzchni wody zacznie tworzyć się skrzep o konsystencji bardzo zbliżonej do meduzy. Będzie to leczniczy grzyb jarzębiny, często rośnie w ciągu zaledwie dziesięciu dni. Można go bezpiecznie spożywać.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kiedy pierwsze USG piersi
Terapia manualna
Ile kalorii ma herbata z mlekiem
Ile kalorii ma serek homogenizowany
Ile kalorii ma jogurt pitny
mleko łyżka kcal

Wersja do druku