Chociaż jest dopiero grudzień, to już warto pomyśleć, jakie opcje otwierają się przed nami w nadchodzącym sezonie wakacyjnym. Może uda nam się znaleźć tanią wycieczkę w ciekawe miejsce, a wyjazd za granicę będzie wymagał od nas znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym. Dlatego dobrze już teraz zacząć naukę i oddać się w ręce specjalistów, którzy pomogą nam szybko porazić sobie z przyswojeniem języka angielskiego. Podpowiadamy, kiedy, jak i gdzie uczyć się angielskiego z najlepszymi specjalistami.
Nauka angielskiego przez internet ‒ kiedy zacząć?
 
Kurs angielskiego online ma to do siebie, że lekcje możemy zacząć w dowolnym momencie. Nie ma znaczenia, czy już kiedyś uczyliśmy się języka, czy też zależy nam na nauce od podstaw. Dobre szkoły językowe, jak na przykład Tutlo, mają w ofercie szeroki wachlarz kursów, zaczynając od tych podstawowych, a kończąc na zaawansowanych, przygotowujących do egzaminów i certyfikatów językowych. To także szkolenia dla biznesu. Jeśli zależy nam na przygotowaniu się językowo do wyjazdu na wakacje, to już teraz warto zacząć naukę. Tym, od czego warto rozpocząć przygodę z angielskim, jest wypełnienie testu, który określi nasz poziom zaawansowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie od zaraz możemy zacząć naukę języka angielskiego. 
 
Ile czasu potrzebujemy na naukę?
 
Nauka języka angielskiego online różni się od zajęć stacjonarnych między innymi tym, że lekcje prowadzone są metodą jeden na jednego. Oczywiście nie musimy też jeździć do szkoły językowej. Dobrze jest wiedzieć, ile czasu zajmie nam przekraczanie kolejnych kamieni milowych, czyli przejście na kolejny poziom. Na przykład ucząc się od podstaw do poziomu A1, czyli początkującego, musimy poświęcić od 50 do 70 godzin na lekcje i ćwiczenia. Oczywiście w tych 70 godzinach mamy też dodatkowe praktyki takie jak czytanie książek i czasopism w oryginale czy też ćwiczenia gramatyczne, które robimy samodzielnie w domu.
 
Kurs angielskiego online ‒ co jest potrzebne?
 
Jeśli zdecydujemy się na angielski online, to musimy pamiętać, że do nauki potrzebujemy komputera z dostępem do internetu, ale może to być też telefon lub tablet. Urządzenie powinno być wyposażone w kamerę. Warto też zaopatrzyć się w słuchawki z mikrofonem ‒ pomogą nam one w komunikacji. Na zajęcia możemy zapisać się praktycznie o dowolnej godzinie i sami wybrać lektora, z którym chcemy się uczyć. Warto pamiętać, że jeżeli zależy nam na nauce akcentu, to dobrze jest wybrać kurs z native speakerem. Jednocześnie nie zapominajmy o tym, że jest to opcja dla tych, którzy już są trochę zaawansowani językowo, potrafią się komunikować, znają słownictwo itd.
 
Jednocześnie dobrze jest podczas nauki z lektorem wybrać tematykę związaną z wyjazdami wakacyjnymi. Nauka języka przez internet w szkołach takich jak Tutlo daje nam możliwość wyboru działu czy słownictwa, które chcemy powtórzyć. Jeśli więc będzie nam zależało na tym, aby swobodnie czuć się na lotnisku, w restauracji czy też hotelu, to mamy możliwość powtórzenia wszystkich niezbędnych zwrotów, które będą nam podczas wakacyjnego wyjazdu potrzebne. Powodzenia i wielu sukcesów w nauce.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

j?zyk obcy
nauka j?zyka
S?uchawki JBL

Wersja do druku