Płaskorzeźba, malowidło, czy fresk otoczony ramką - do ich opisania używano słowa "plafon". Dziś nabrało ono nieco innego znaczenia, oznacza bowiem oprawę źródła światła na suficie. Plafony sufitowe wybierane są przez użytkowników coraz częściej. Nie można się jednak temu dziwić, to eleganckie, nowoczesne konstrukcje doskonale sprawdzające się w każdym wnętrzu.
 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

1. Plafony sufitowe - w jakich pomieszczeniach się sprawdzą
2. Plafony LED do wnętrz glamour
3. Nowoczesne wnętrze "udekorowane" plafonami sufitowymi
4. Plafony w stylu tradycyjnym
Różnorodność wyboru sprawia, że plafony sufitowe mogą być wykorzystane w dosłownie każdym wnętrzu. Nie ma znaczenia, w jakim stylu pomieszczenie jest wykonane. Jest to jedna z głównych zalet tych opraw sufitowych. Jeśli szukasz plafonów w kolorze naturalnego drewna, czerni, może bieli - postaw na sprawdzonego dostawcę, https://boxlab.pl/plafony-sufitowe - tutaj znajdziesz szereg wyjątkowych propozycji.

Plafony sufitowe - w jakich pomieszczeniach się sprawdzą

Najczęściej stosuje się je w restauracjach, kawiarniach i biurach. Głównie ze względów praktycznych, chodzi tutaj także o wykończenie, często proste i minimalistyczne. W ostatnim czasie plafony LED podbijają rynek prywatny. Remontujący lub budujący swoje domy decydują się na ten wybór w kuchniach, sypialniach, łazienkach, przedpokojach, nawet w pokojach gościnnych. Plafon może stanowić jedno z wielu źródeł światła. Na przykład doświetlać część pomieszczenia, gdzie znajduje się stół lub kanapa. Wszystko zależy od preferencji użytkowników.

Plafony LED do wnętrz glamour

Bogato zdobione, łączące matowe faktury z wyrazistymi, reflektującymi kryształami. W skrócie tak właśnie wygląda wnętrze glamour. Jak się okazuje, na rynku dostępne są plafony sufitowe, które idealnie wpisują się w ten trend. Luksusowe, zmysłowe, kryształowe plafony znajdziesz między innymi tutaj https://boxlab.pl/. Najpopularniejsze są wersje z diodami LED świecącymi w różnych kolorach. Gra świateł doskonale wypełni każde wnętrze i dostosuje się do humoru i nastroju użytkownika. Oprawy sufitowe w stylu glamour to przede wszystkim kolor srebrny, designerskie wykończenie, spora ilość kryształów i diod świecących w różnych kolorach.

Nowoczesne wnętrze "udekorowane" plafonami sufitowymi

Nowoczesny styl to proste, oszczędne, często surowe wnętrze. Króluje tutaj minimalizm w kontrastujących kolorach. Nierzadko jest to biel i czerń. W takim pomieszczeniu warto postawić na elegancki plafon LED bez konkretnych zdobień. Czyste, wyrafinowane konstrukcje, które skrywają piękne, białe światło dostępne są na https://boxlab.pl/plafon-led. Warto postawić na niewielkie rozwiązania i zdecydować się na kilka do kilkunastu sztuk w pomieszczeniu w zależności od metrażu. Idealnym może okazać się plafon zabudowany z delikatną czarną ramą o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Barwy, na jakie warto postawić to czerń, kolor kremowy, biel, czy antracyt. Oczywiście wszystko zależy od sposobu postrzegania przez użytkownika stylu nowoczesnego.

Plafony w stylu tradycyjnym

Użytkownicy wciąż cenią sobie klasycyzm i tradycjonalizm we wnętrzach. Oczywiście nie są to radykalne posunięcia, jakich dopuszczali się nasi przodkowie. W tradycyjnym stylu króluje jednak drewno ciemne oraz jasne. W takich przypadkach nie ma kompromisów. Plafony sufitowe również powinny mieć drewniane lub imitujące naturalne drewno elementy. Ramy i oprawy w jasnym dębie lub ciemnym mahoniu mogą być świetnym uzupełnieniem tradycyjnego wnętrza.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Styl rustykalny

Wersja do druku