Kiedy zbliża się okres wakacyjny, kobiety w sposób szczególny dbają o swoje stopy, aby cudownie prezentowały się na plażach bądź w letnim obuwiu. Dbając o względy estetyczne często zapominamy o tym, by skoncentrować się na kondycji kończyn dolnych. W przypadku jakichkolwiek schorzeń, z pewnością pomocy udzieli nam podolog. Zapraszamy do lektury w celu uzyskania odpowiedzi na najpopularniejsze pytania w tym zakresie.


Kim jest podolog?

Podolog Bydgoszcz  specjalizuje się w zakresie leczenia chorób stóp. Zawód ten jest ściśle powiązany z kosmetologią. Aby działania były kompleksowe, współpracuje on z dermatologami czy też chirurgami. W jaki sposób można zdobyć ten zawód? Możliwe jest ukończenie odpowiedniego kierunku studiów, niestety niewiele uczelni oferuje taką możliwość. Alternatywnie wystarczające będzie uczestniczenie w specjalnych kursach.

Jakie schorzenia wyleczy podolog?

Podolog oferuje kompleksowe leczenie stóp, dlatego warto się do niego wybrać w przypadku każdej choroby. Wśród przykładów takich schorzeń możemy wyróżnić:
  • problem z wrastającymi się paznokciami
  • grzybica stóp
  • powstające odciski
  • haluksy
  • kurzajki/brodawki
  • nadpotliwość stóp
  • stopa cukrzycowa
Oprócz wyżej wskazanych, podolog Bydgoszcz oferuje także wiele innych usług, jak chociażby masaż stóp, badanie bakteriologiczne, diagnostykę stóp i paznokci. Dodatkowo gwarantuje profesjonalne obcinanie paznokci.

Kiedy wybrać się do gabinetu podologicznego?

Do podologa powinniśmy się wybrać, kiedy potrzebujemy pomocy z naszymi stopami. Poważnymi wskazaniami mogą być wcześniej wspomniane schorzenia. Dlatego też, jeśli kiedykolwiek zauważymy jeden z problemów, nie zwlekajmy i wybierzmy się do specjalisty. Tylko regularne leczenie, a także stosowanie się do zaleceń podologa, może przynieść błyskawiczne rezultaty, a w konsekwencji nasze stopy będą zdrowe.

Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą?

Część osób zwleka ze swoją pierwszą wizytą u Podologa. Z pewnością jest to dość stresujące wydarzenie, tym bardziej, jeśli decydujemy się na to po raz pierwszy. Jednakże niezwykle ważne jest, aby w sytuacji jakichkolwiek podejrzeń co do schorzenia błyskawicznie reagować. Dlaczego jest to tak istotne? Praktyka pokazuje, że nawet najzwyklejszy odcisk może spowodować późniejsze powikłania. Jeśli więc nie goi się wystarczająco szybko, istnieje prawdopodobieństwo, że powstanie niebezpieczna infekcja, która to może wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. Zminimalizujmy więc ryzyko i nie czekajmy z wizytą.

Czy leczenie stóp boli?

Najczęstszą przyczyną przekładania wizyt u podologa jest strach. To naturalne, że mamy obawy przed czymś zupełnie nowym. Wiele osób zastanawia się czy takie leczenie jest bolesne. Odpowiedź na to pytanie jest łatwa: im wcześniej wybierzesz się do specjalisty, tym lepiej dla Ciebie. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług podologa w przypadku dopiero rozwijającego się schorzenia, leczenie będzie stosunkowo krótkie, skuteczne i często bezbolesne. Jest to szczególnie istotne w przypadku wrastających się paznokci.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

stopy

Wersja do druku