Podologia to stosunkowo nowa dziedzina medycyny. Choć niektórzy wizytę u podologa mają już za sobą, to inni nie mają świadomość, czym dokładnie zajmie się ten specjalista. Podologia jest nauką zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem zmian i dolegliwości w obrębie stóp. Jakie dokładnie przypadłości powinny skłonić nas do konsultacji podologicznej? Przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, z jakimi objawami warto udać się do specjalisty i gdzie szukać zaufanego podologa w Bydgoszczy!

 

Kto to jest podolog i w czym może Ci pomóc?

Podologia jest dziedziną, która w dokładnym znaczeniu oznacza naukę o stopach. Łączy się z wieloma innymi gałęziami medycyny, w tym m.in. ortopedią, neurologią, czy flebologią. Podolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i wdrożeniem leczenia w schorzeniach dotyczących stóp, a często współpracuje ze specjalistami innych dziedzin, chcąc zapewnić pacjentom kompleksową opiekę. Biorąc pod uwagę, jak wiele aspektów ma znaczenia dla zdrowia stóp, podolog powinien posiadać wszechstronną wiedzę.

 

Podolog dokładnie określić, co przyczyniło się do rozwoju konkretnych dolegliwości lub objawów. Wskaże konkretnie, jakie nawyki należy zmienić lub pielęgnację wprowadzić, aby pozbyć się konkretnych schorzeń. Specjalista zajmuje się profilaktyką i wskazuje, jakie obuwie nosić, czy jak pielęgnować stopy, aby móc cieszyć się ich dobrym zdrowiem.

Z jakimi objawami udać się do podologa?

Podolog zajmuje się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem wszystkich dolegliwości dotyczących stóp. Do najczęściej wymienianych zalicza się m.in.:

  • grzybicę stóp,
  • brodawki,
  • wrastające paznokcie,
  • odciski,
  • modzele,
  • pękające pięty.

Stopa cukrzycowa to kolejna przypadłość, którą zajmuje się podolog. Jeżeli zmagasz się z częstym bólem stóp, czy obrzękami, również możesz udać się na konsultację do tego specjalisty. Powodem różnych schorzeń mogą być zarówno predyspozycje genetyczne, jak i nawyki, czy obecność niektórych chorób.

 

Warto wiedzieć, że podolog zajmuje się także wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych na stopy. Szeroką ofertę prezentuje m.in. Instytut Cosmedic, gdzie pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę i szeroką diagnostykę.

Gdzie umówić się do podologa w Bydgoszczy?

Systematycznie wizyty w gabinecie podologicznym z pewnością przyczynią się do zachowania zdrowia stóp. Specjalista kompleksowo zajmie się ich dobrą kondycją, przeprowadzi zabiegi pielęgnacyjne i udzieli wielu praktycznych wskazówek. Możesz wybrać się na wizytę, nawet jeśli nie dokuczają Ci żadne dolegliwości, a chcesz wyłącznie zadbać o profilaktykę. 

 

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszego specjalistę? Zanim umówisz się na konsultację, upewnij się, jakie wykształcenie i doświadczenie posiada. Rzetelna osoba przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad, a na podstawie uzyskanych informacji i badań będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie leczenie. Jeśli interesuje Cię podolog w Bydgoszczy, poznaj ofertę Instytutu Trychologii i Medycyny Estetycznej, gdzie zdrowiem Twoich stóp zajmą się profesjonaliści.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku