Kosmetyki do pielęgnacji włosów mogą rozwiązać typowe problemy, z jakimi boryka się większość blondynek. Co ważniejsze, nie potrzeba do tego silnych środków chemicznych. Wręcz przeciwnie. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się delikatne, roślinne szampony i odżywki. Naturalne kosmetyki nie uszkodzą nadwyrężonej rozjaśnianiem struktury włosa. W odróżnieniu od środków zawierających szkodliwe siarczany i parabeny, dają trwały efekt ochronny, pozwalając cieszyć się pięknym blondem bez przebarwień.


Na czym polega pielęgnacja włosów rozjaśnianych?

Podczas zabiegów rozjaśniających pozbawia się włosy ich naturalnego pigmentu. Niestety wiąże się to z uszkodzeniem ich pierwotnej budowy. Rozjaśnione włosy stają się porowate i kruche. Bardzo łatwo łamią się i rozdwajają. Musi minąć pewien czas, zanim odbuduje się ich bariera ochronna. Z tego względu z łatwością się przesuszają.
Efekt wizualny, jeśli nie zapewnimy włosom odpowiedniej ochrony, będzie daleki od sztucznie generowanych zdjęć na opakowaniu farb dla blondynek. Włosy mogą być szorstkie w dotyku i pozbawione blasku. Będą też podatne na plątanie i puszenie, a częste czesanie może pogłębiać problem.
Z tego względu pielęgnacja włosów poddanych wcześniej rozjaśnieniu musi się skupiać na intensywnym odżywieniu i zabezpieczeniu uzyskanego koloru przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jakich kosmetyków do pielęgnacji włosów warto używać po rozjaśnieniu?

Po rozjaśnianiu pamiętaj, że Twoje włosy wymagają intensywnej kuracji. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów rozjaśnionych unikaj wszystkiego, co mogłoby im zaszkodzić. 
W pierwszej kolejności zrezygnuj z silikonów. Efekt ich działania jest bardzo krótkotrwały. Wiele blondynek decyduje się na ich używanie, bowiem oblepiają one łuski włosów, nadając im gładkości. Silikony działają jednak w sposób inwazyjny. Są wyjątkowe trudne do spłukania. Ponieważ utrzymują się na włosie przez dłuższy czas, utrudniają przenikanie do niego wszelkich substancji odżywczych i obciążają je. Negatywne skutki pogłębiają się zaś w miarę użytkowania.
Znacznie lepszy efekt osiągniesz, wykorzystując naturalny olejek arganowy. Wnika on wewnątrz włosów, intensywnie je nawilżając. Jednocześnie doskonale chroni poszczególne kosmyki przed zniszczeniami, dodając im gładkości i miękkości. Włosy potraktowane olejkiem arganowym łatwo się rozczesują i są bardziej podatne na układanie. Można go znaleźć na przykład w wegańskiej odżywce do włosów Juuce Ultra Blonde, która dodatkowo zawiera niebiesko-fioletowe pigmenty, redukujące mało atrakcyjny, żółty odcień blondu.

Pielęgnację z użyciem naturalnych kosmetyków do włosów zawsze poprzedzaj dokładnym umyciem głowy.

W ten sposób usuniesz z włosów zanieczyszczenia mogące utrudniać przenikanie składników odżywczych. Podczas pierwszych tygodni po rozjaśnianiu zaleca się mycie włosów metodą OMO (odżywka, mycie, odżywka). Jest to jednak stosowane wyłącznie po to, by ochronić łuski włosa przed zniszczeniami spowodowanymi użyciem nieodpowiedniego szamponu.
Jeśli chcesz ułatwić sobie pielęgnację włosów rozjaśnianych, wybierz szampon, który nie będzie stanowił zagrożenia. We wspomnianej wcześniej serii australijskiej marki Hairjamm z Bribane odpowiednim wyborem będzie szampon do włosów Juuce Silver Blonde. Dzięki zawartości mniszka lekarskiego doskonale oczyszcza on skórę głowy, nadając włosom blasku. W połączeniu z odżywką chroni włosy przed ciepłem, promieniowaniem UV i utlenianiem, zapewniając im optymalne nawilżenie.
 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak się spakować do porodu
Sposoby na wypadające włosy
Wagańskie sklepy

Wersja do druku