Okres ciąży, porodu i połogu jest dla kobiety czasem wyjątkowym. Warto zmniejszyć do minimum stres i zadbać odpowiednio wcześniej o spakowanie torby do szpitala. Zobacz, jakie elementy zdecydowanie warto mieć przy sobie.

Po pierwsze: pieluszki tetrowe

Szalenie przydatny element dla maluszka. Można go nim owinąć podczas karmienia czy wytrzeć, gdy mu się uleje. Pieluszki tetrowe mają wielorazowy i ekologiczny charakter, można je po powrocie do domu wygodnie uprać w pralce.

Po drugie: kosmetyki w miniopakowaniach

Zapewniają to, co potrzebne, a zarazem nie zajmują wiele miejsca w torbie do szpitala. Bardzo przydatny jest miniszampon do włosów, żel pod prysznic, płyn do demakijażu oraz płyn do higieny intymnej.

Po trzecie: maść z lanoliną i osłonki na sutki

Niezbędnik każdej karmiącej mamy. Sutki tuż po porodzie i pierwszym karmieniu muszą wiele znieść. Będą wielokrotnie ssane i czasem przygryzane. Maść z lanoliną działa kojąco na obolałe piersi. Silikonowe osłonki na sutki to również praktyczny element, który ochrania brodawki podczas karmienia. Osłonki występują zazwyczaj w dwóch rozmiarach – większym i mniejszym.

Po czwarte: majtki siateczkowe

Oddychające majtki siateczkowe nie podrażniają świeżej rany i zapewniają młodej mamie maksymalny komfort. Świetnie trzymają podkład poporodowy, sprawdzając się zarówno w przypadku mam rodzących siłami natury, jak też poprzez cesarskie cięcie. Zapewniają dużą wentylację, przyspieszając gojenie nacięć. Niezastąpiony element każdej wyprawki do szpitala. Wiele modeli dostępnych na rynku można uprać, choć zdarzają się też warianty jednorazowe.

Po piąte: laktator elektryczny

U mam, które nie narzekają na brak pokarmu w piersiach i które obawiają się nawału pokarmu na pewno praktycznym elementem będzie laktator elektryczny. Wygodny w stosowaniu pozwoli uporać się z bólem intensywnie wytwarzających pokarm gruczołów. Warto pamiętać o zabraniu kompletu baterii do urządzenia. Więcej informacji na temat wyboru odpowiedniego laktatora znajdziesz w serwisie poświęconym przyszłym mamom Zajrzyj na stronę https://www.mamazone.pl/artykuly/dziecko/.

Po szóste: wygodna koszula nocna

Do porodu warto wybrać taką koszulę, która zapewnia komfort. Niektóre mamy decydują się na bawełniane, oddychające koszule nocne, inne postanawiają rodzić w koszulce męża. Najważniejsze jest dobre samopoczucie i wygoda podczas tego niełatwego wydarzenia.

Po siódme: wkładki laktacyjne

Podczas nawału pokarmu, zarówno za dnia, jak i w nocy bardzo przydadzą się jednorazowe wkładki laktacyjne. Wiele polskich marek ma je w swojej stałej ofercie. Wkładki są niewidoczne pod ubraniem, zabezpieczając koszulę nocną, sukienkę czy bluzkę przed kłopotliwym wypływem pokarmu.

Po ósme: pomadka ochronna do ust

Poród to stresujące i wymagające pod względem fizycznym wydarzenie. Wiele mam już po porodzie narzeka na spierzchnięte usta, dlatego warto uprzednio o nie zadbać i zabrać ze sobą do szpitala najprostszą pomadkę ochronną o nawilżających właściwościac

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kiedy pierwsze USG piersi
Ile kalorii ma ser camembert-light
Ile kalorii ma brie
Ile kalorii ma chelb żytni razowy
Ile kalorii ma biały ser
makija? oka

Wersja do druku