Po ciężkim dniu w pracy, godzinach spędzonych na niewygodnych meblach biurowych czy też intensywnym treningu zasługujesz na kilka chwil odpoczynku najwyższej jakości. Mogą ci w tym pomóc nowoczesne meble z funkcją relax, które zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach zabieganych ludzi XXI wieku. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób zaufało meblom relaksacyjnym.
fot. materiały prasowe

Możliwość odpoczynku w ulubionej pozycji

Największą zaletą mebli z funkcją relax od umebluje.pl jest możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. W przypadku zwykłej sofy czy też fotela właściwie nie ma możliwości regulacji oparcia, podłokietników czy też podnóżka. Oznacza to, że niezależnie od zajęcia konieczne jest siedzenie w niemalże takiej samej pozycji. Nie każdy lubi również leżeć na kanapie z dość ograniczoną przestrzenią.

Wszystkie problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji mogą rozwiązać meble relaksacyjne. Narożnik można zazwyczaj rozłożyć, a w sofie i fotelu wysunąć podnóżek oraz odchylić oparcie, dzięki czemu możliwa jest także drzemka w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że jakość wypoczynku bardzo często ma większe znaczenie niż jego ilość. Ponadto nieprawidłowa pozycja może przyczyniać się do powstawania wad kręgosłupa oraz bolesnych dolegliwości.

Łatwa obsługa bez dodatkowego wysiłku

Meble z funkcją relax zyskały tak wielu fanów również ze względu na łatwość i wygodę obsługi. Najnowocześniejsze fotele czy też sofy są wyposażone w specjalne systemy sterowane elektrycznie, które pozwalają na zmianę ustawień bez konieczności wstawania lub zmiany pozycji. Taka opcja na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią wypoczynek bez zakłóceń.

Ponadto meble z regulacją nie wymagają dużo siły czy też wiedzy technicznej. Rozłożenie narożnika czy też wysunięcie podnóżka jest bardzo proste i nie ma konieczności dźwigania czy też podnoszenia poszczególnych elementów konstrukcji. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku osób starszych, słabszych oraz z pewnymi ograniczeniami ruchowymi, które często mają problemy ze standardowymi meblami.

Meble wielozadaniowe

Nowoczesny mebel zazwyczaj spełnia więcej niż jedną funkcję. Ta zasada dotyczy oczywiście także mebli z funkcją relax. Fotel czy też narożnik w wersji podstawowej nie zajmuje na co dzień zbyt wiele miejsca, jednak w razie konieczności może zastąpić inne meble. Popularne fotele 3w1 w kilka chwil mogą zamienić się w szezlong do poobiedniej drzemki lub idealny mebel biurowy. Niektóre modele są wyposażone w funkcje masażu i podgrzewania.

Warto także zainwestować w rozkładany narożnik, który może posłużyć jako łóżko dla niespodziewanych gości. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza w kawalerkach, w których zazwyczaj nie ma możliwości wstawienia zarówno kanapy, jak i wygodnego łóżka o większych wymiarach. Dokładnie takie same zalety posiada wiele sof z funkcją relax. Ponadto każda osoba siedząca na narożniku lub sofie ma możliwość indywidualnego dostosowania regulowanych elementów, co oznacza maksimum komfortu dla całej rodziny.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Masaż dla dwojga
Sypialnia w kawalerce

Wersja do druku