W kawalerce jeden pokój pełni wiele funkcji. Niewielka przestrzeń jest jednocześnie salonem, jadalnią, gabinetem i sypialnią. Często łączy się dodatkowo z aneksem kuchennym. Jeśli zastanawiasz się, na czym spać w małym salonie w kawalerce, postaw na wielofunkcyjne meble. Dobrym wyborem jest rozkładany narożnik z funkcją spania lub rozkładana sofa.

Beżowy narożnik do małego pokoju - postaw na uniwersalność

Do małego salonu bez przeszkód można wstawić nieduży narożnik. Dobrze jest zadbać, by miał uniwersalną kolorystykę, np. beżową lub szarą. Dzięki niej łatwo dobierze się dodatki w postaci poduszek, zasłon i koców do aranżacji pomieszczenia. Kanapa narożna w jasnym, stonowanym odcieniu bez trudu skomponuje się z wyposażeniem w wielu stylach. Mały narożnik rozkładany można ustawić zarówno na środku salonu, dzieląc go na strefy o różnym przeznaczeniu, jak i ustawić go przy ścianie.
W kawalerce narożnik pełni funkcję wypoczynkową, a w nocy zmienia się w duże łóżko. Zmieści się na nim dwoje dorosłych osób, dlatego mebel może służyć jako łóżko małżeńskie. Ograniczona przestrzeń w ciągu dnia nie będzie jednocześnie zagracona zbyt dużym meblem, gdyż narożnik składa się do kompaktowych wymiarów. 
Nowoczesne narożniki z oferty najmeble dodatkowo są wykonane z eleganckich materiałów. Obicie jest odporne na zabrudzenia i przyjemne w dotyku, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Nowoczesne meble posiadają też wygodne ruchome zagłówki. Można do nich dobrać stylowy stolik kawowy, który przed pójściem spać posłuży jako szafka nocna.


Rozkładana sofa do małego salonu w kawalerce

Sofy rozkładane to alternatywa do kawalerek, w których brakuje przestrzeni na ustawienie narożnika. Jeśli pokój jest długi i wąski, sofa może podzielić go optycznie na dwie połowy. Wystarczy ustawić ją przodem do telewizora, a z tyłu zostawić miejsce na stół z krzesłami. Sofa wyposażona w funkcję spania może również stanąć wzdłuż ściany, by zająć jak najmniej miejsca. 
W niewielkich pomieszczeniach można ustawić sofy z rozkładaniem w formie wózka. Tak zwane amerykanki mają szerokość 140-160 cm, dlatego zajmują najmniej miejsca spośród wszystkich mebli z funkcją spania. Przed snem rozsuwa się je, uzyskują powierzchnię spania o długości nawet 190-200 cm i szerokości 110-120 cm. Dzięki temu są to uniwersalne meble do kawalerek, w których konieczne jest oszczędzanie każdego centymetra powierzchni. Mała sofa rozkładana zmieści się w nich bez trudu i zapewni komfort w nocy. Dodatkowo umożliwi schowanie pościeli w wygodnym pojemniku pod materacem. Taki meble sprawdzi się też jako sofa dla dziecka.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku