Polacy coraz chętniej decydują się na masaże, zarówno te lecznicze, jak i również relaksacyjne. Są one nie dość, że coraz bardziej dostępne i wykonywane przez prawdziwych profesjonalistów, to dodatkowo są coraz przystępniejsze pod kątem ceny. Co jednak warto wiedzieć o masażach, zanim zdecydujemy się na kolejny z nich?

Masaż leczniczy – podstawowe informacje

Na masaże lecznicze warto zdecydować się głównie wtedy, gdy naszym problemem są bóle pleców lub kręgosłupa. Często mogą być one związane z wykonywaną przez nas pracą. Nie są to jednak jej jedyne powody, a do kolejnych można zaliczę rwę kulszową, nadwagę czy nawet niedowagę. Faktem jest jednak, że praca zdalna nie sprzyja zdrowiu pleców – często jest ona wykonywana przy nieodpowiednim biurku lub stole, w nieodpowiednim fotelu, który nie jest ergonomiczny i nie jest dostosowany do prawdziwych wymagań naszego ciała, w tym właśnie pleców i kręgosłupa – niestety, wielu Polaków nie może pozwolić sobie czy to na odpowiednią przestrzeń do pracy zdalnej, czy odpowiednie jej wyposażenie, które było wcześniej dostępne w firmowym biurze.

Kliknij i poznaj ofertę masaży leczniczych w Moonlight Spa

Masaże lecznicze działają przeciwbólowo, ale w ich trakcie nie będzie nam obce również działanie rozluźniające. Sam masaż potrafi być doskonałym oderwaniem od stresu, nie zabraknie więc również odpoczynku i uczucia relaksu. Kluczowe jest jednak działanie przeciwbólowe.

Zwłaszcza w przypadku masaży leczniczych, warto pamiętać, że powinny być one wykonywane przez rehabilitantów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem – w innym wypadku osiągnięte skutki mogą być przeciwne do tych oczekiwanych.

Masaże lecznicze trwają zazwyczaj do 60 minut. Gdyby okazało się, że nie przynoszą oczekiwanych skutków, nie zawsze jest to wina masażysty – często w takich wypadkach warto wybrać masaż segmentarny.

Masaże dla dwojga – czy to dobry pomysł na prezent?

Masaż dla dwojga jest idealnym pomysłem na prezent. Z jednej strony, jest to coś, co sprawi, że będziemy spędzać ze sobą więcej czasu, z drugiej strony – sam masaż jest źródłem rozluźnienia i odpoczynku, dlatego tym lepiej wybrać go we dwoje. W przypadku masaży na prezent warto decydować się głównie na te sprawdzone - najczęściej zaliczane do masaży relaksacyjnych.

Kliknij i poznaj ofertę masaży dla dwojga w Moonlight Spa

Masaż dla dwojga jako prezent jest właściwy również w momencie, gdy jedna ze stron odwiedza masażystów regularnie, i chce do tego zachęcić również drugą osobę.

Co daje odmładzający masaż twarzy?

Masaże, chociaż najczęściej kojarzą się z plecami i kręgosłupem, wcale się do nich nie ograniczają. Idealnym przykładem tego faktu jest właśnie odmładzający masaż twarzy. Decyduje się na niego coraz więcej Polaków, i z roku na rok zyskuje on na popularności. Wiele osób może kusić jego niższa cena, należy jednak pamiętać, że masaże te są znacznie krótsze, trwają zazwyczaj nie dłużej, niż 20 minut.

Dodatkowo, przed masażem twarzy dobrze zdecydować się wcześniej na peeling, by skóra naszej twarzy była odpowiednio oczyszczona. Dodatkowo, podczas masażu nie możemy mieć na sobie nawet delikatnego makijażu – warto o tym pamiętać.

Kliknij i poznaj ofertę odmładzających masaży twarzy w Moonlight Spa

Skutkami odmładzającego masażu twarzy może być zdrowszy wygląd naszej skóry twarzy, regeneracja naskórka, rozluźnienie mięśni twarzy, poprawa naszego krążenia czy nawet pozbywanie się zanieczyszczeń z okolic naszej twarzy.

Oczyszczanie twarzy za pomocą kwasów – co trzeba wiedzieć?

Wybór odpowiednich zabiegów, do których zaliczają się również zabiegi kwasami, sprawi, że pozbędziemy się starego naskórka, przebarwień i znacznie wpłyniemy na korzystny wygląd naszej twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi kwasami potrafią być bardzo agresywne wobec skóry naszej twarzy, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować.

Idealnym wyborem będzie zdecydowanie się na takie miejsce wykonania zabiegu, które znajduje się niedaleko miejsca naszego zamieszkania. Sprawi to, że nie będziemy długo narażeni na działanie warunków atmosferycznych na skórę naszej twarzy, która będzie wtedy bardzo wrażliwa.

Kliknij i poznaj ofertę zabiegów oczyszczających na twarz w Moonlight Spa

Na kwasy warto zdecydować się wiosną lub jesienią. Wybór lata nie będzie odpowiedni, wtedy na naszą skórę będą działać promienie słoneczne, ale również zima jest złym wyborem, wtedy bowiem śnieg i zimny wiatr również będą miały na nią zły wpływ.

Voucher na zabiegi w SPA

Jeżeli poszukujemy prezentu dla bliskiej nam osoby, warto wybrać voucher na zabiegi w SPA. Jest to prezent bardzo uniwersalny, bowiem możemy albo wybrać konkretne zabiegi, albo dać osobie obdarowanej do dyspozycji wybraną przez nas kwotę, którą może dowolnie dysponować w danym SPA.

Vouchery na zabiegi w SPA oferuje krakowskie Moonlight Spa, znajdujące się przy ul. Bonifraterskiej 2. Więcej o tej ofercie można dowiedzieć się na ich stornie internetowej.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku