Kosmetyki naturalne to branża, która ostatnimi czasy bardzo prężnie się rozwija. Dynamika rynku eko/bio to nie tylko zasługa sprawnego marketingu. Siłą napędową tego sektora jest przede wszystkim fakt, że zdecydowana większość dostawców, którzy decydują się na wyeliminowanie sztucznych substancji ze swoich produktów, osiąga rezultaty, które w pełni zadowalają klientów. Jak wygląda sytuacja w przypadku ekologicznych kosmetyków, przeznaczonych do makijażu? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, przyglądając się wyrobom firmy Amilie Minerals Cosmetics.

Amilie Minerals Cosmetics – profil marki

Amilie Minerals to młoda polska marka, specjalizująca się w produkcji kosmetyków mineralnych oraz akcesoriów, przeznaczonych do makijażu. Została stworzona przez przedsiębiorczą Polkę, w wyniku jej własnych poszukiwań na polu optymalnych rozwiązań kosmetycznych, które jednocześnie będą w 100% naturalne. W ciągu zaledwie dwóch lat, po przełomowej podróży do USA, Magda Gabryś opracowała oryginalną recepturę, która znalazła zastosowanie w ekologicznej linii kosmetyków. Są to produkty oparte wyłącznie o substancje, które możemy uzyskać w naturalny sposób. Marka jest przyjazna dla środowiska. Produkty tej firmy nie są testowane na zwierzętach. Przedsiębiorstwo nie współpracuje także z żadnym dostawcą, który stosuje takie praktyki.

Makijaż dla wrażliwej cery

Stuprocentowo naturalny skład podkładów, różów, korektorów oraz wszystkich innych produktów Amilie Minerals Cosmetics skutkuje znacznie mniejszym ryzykiem wywołania alergii czy innych podrażnień. Cera wrażliwa, skłonna do przebarwień, powinna zareagować bardzo dobrze na pozbawione agresywnej chemii kosmetyki. 

Jak wygląda makijaż Amilie Minerals?

Jednym z priorytetów, jakie stawiała sobie założycielka Amilie Minerals Cosmetics było osiągnięcie możliwie naturalnego efektu makijażu. Dostajemy więc produkty, które bardzo dobrze się wchłaniają, nie zatykając jednocześnie porów cery. Inne mocne strony tych wyrobów to przede wszystkim brak nieestetycznych smug czy grudek. Jedwabista konsystencja podkładów zapewnia bardzo korzystny wygląd po odpowiedniej aplikacji. Co istotne – jeżeli nasza cera ma już drobne zmarszczki, kosmetyki omawianej firmy odmłodzą nasz wygląd oraz sprawnie zatuszują te niedoskonałości. Kolejnym plusem stosowania specyfików do makijażu Amilie Minerals Cosmetics jest fakt, że cera po ich aplikacji oddycha.

Ekologia i biznes

Jeżeli troska o dobro środowiska naturalnego jest dla nas czymś, o co warto zabiegać, powinniśmy co najmniej wziąć pod uwagę ofertę, z jaką wychodzi Amilie Minerals. Fakt, że produkty tej firmy dostępne tutaj https://lavandin.pl/firm-pol-1534789882-Amilie-Mineral-Cosmetics.html mają w 100% naturalny skład, który skutkuje pełną biodegradowalnością. Firma przykłada także wielką wagę do przebiegu swoich procesów produkcyjnych. Jej działalność nie jest źródłem powstawania żadnych odpadów, które mogłyby nie podlegać recyklingowi lub naturalnemu rozpadowi. Wiele klientek docenia taką filozofię marki. Firma podkreśla, że jej wyroby są odpowiednie dla wegan.

Umiejętnie stosowany makijaż, jak każdy przejaw troski o własny wygląd, jest pewną sztuką. Produkty, jakie proponuje swoim klientkom Amilie Minerals pozwalają na osiągnięcie w pełni zadowalających efektów. Końcowa decyzja o ewentualnym zakupie należy naturalnie do nas. Jeżeli nie chcemy inwestować od razu w całe pudełeczko danego specyfiku, na stronie Amilie Minerals możemy zamówić niedrogą próbkę, która pozwoli nam podjąć decyzję po przetestowaniu danego wyrobu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Karboksyterapia na czym polega
Sok z agrestu na gorączkę
meble

Wersja do druku