Profesjonalna stylizacja paznokci to zabieg bardzo chętnie wybierany przez kobiety. Zanim jednak skorzystasz z usług jakiegoś zakładu kosmetycznego, to przeczytaj nasze rady, aby później nie przeżyć bolesnego rozczarowania. Nie kieruj się wyłącznie ceną usługi.

W studiu paznokci bardzo ważna jest higiena

Wybierz studio paznokci, w którym zasady higieny są bardzo ściśle przestrzegane. Tylko wtedy będziesz mogła czuć się bezpiecznie i komfortowo. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka bardzo istotnych kryteriów, którymi powinien się wyróżniać dobry salon kosmetyczny robiący paznokcie. Profesjonalną stylizację paznokci oferuje między innymi studio paznokci w Krakowie Sweet Nails. Znajduje się ono na Krakowskich Czyżynach. 

Zwróć uwagę na czystość studia paznokci

Mówimy tutaj nie tylko o ogólnej czystości wnętrza i schludnym wyglądzie stylistki, ale też o pewnych szczegółach. Zwróć uwagę na przykład na to, czy narzędzia metalowe, takie jak cążki, czy frezy zostały poddane sterylizacji przed Twoją wizytą. Sprawdź, czy torebka, w której znajduje się wysterylizowany przedmiot, jest dokładnie zamknięta. Wszystkie opakowania powinny być otwierane przez stylistkę przy Tobie.

Kolejna kwestia to pilnik

Sprawdź, czy do wykonania u Ciebie zabiegu, wykorzystano nowy, świeży pilnik oraz inne narzędzia, akcesoria. Wszystko to powinno być jednorazowe. W dodatku w studiu paznokci powinien znajdować się płyn do dezynfekcji. Stylistka musi pokryć nim Twoje dłonie lub stopy przed zabiegiem. Zobacz, czy w zakładzie jest czysta toaleta i umywalka. Jeżeli jakikolwiek z wymienionych wcześniej wymogów nie jest spełniony, to wybierz się do profesjonalnego studia paznokci w Krakowie

Istotna jest jakość produktów

Gdy Twoje paznokcie zostaną wykonane za pomocą słabej jakości kosmetyków, to raczej nie utrzymają się zbyt długo. Efekt tuż po wizycie też raczej Cię nie zachwyci. Paznokcie są ozdobą i wizytówką każdej kobiety. Z tego względu warto przy wyborze studia paznokci w Krakowie patrzeć na coś więcej, niż tylko cena zabiegu. Zobacz, czy zatrudnione tam osoby pracują na profesjonalnych, wysokiej jakości produktach do manicure. 

Produkty do stylizacji paznokci powinny być hipoalergiczne

Jeżeli jesteś osobą skłonną do alergii, to przed wykonaniem przez stylistkę paznokci jakiegokolwiek zabiegu, dobrze jest zapytać, czy kosmetyki są hipoalergiczne. Gdy jesteś podatna na uczulenia i nie zadasz tego pytania, to możesz mieć później problemy zdrowotne. Niewielkie lub nawet bardzo poważne. Warto mieć tego świadomość. Wracając jeszcze do samych produktów, to gdy będą one profesjonalne, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wykonany nimi manicure będzie wyjątkowo trwały i efektowny. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w profesjonalnym studiu paznokci pracownicy przechodzą regularne szkolenia i są na bieżąco z kosmetycznymi nowinkami.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

suknia ?lubna

Wersja do druku