Mikołajki to zdecydowanie ulubione święto dzieci. Już 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja pod osłoną nocy pojawiają się tajemnicze prezenty mikołajkowe pod poduszkami śpiących pociech. Siwobrody, którego wizerunek kojarzy nam się ze świętami, to legendarna postać, w którą wierzą nasi najmłodsi. Często czekają do późnej nocy, by przyłapać go na podrzucaniu prezentów. Szykują ciasteczka i mleko, żeby mógł się posilić w trakcie swojej pracy. Jednak nigdy nie udaje im się spotkać brodacza w czerwonym stroju. Sprytni rodzice podrzucają prezenty na mikołaja kiedy dzieci już usną, a Święty Mikołaj pozostaje legendą.

Historia dawania prezentów na mikołaja.

Pierwszy Święty Mikołaj czyli biskup z Miry urodził się ok. 270r. Był osobą bardzo pobożną i pomocną. Nie potrafił patrzeć na cudzą krzywdę. Pewien ojciec, ze względu na swoja sytuację materialną, postanowił sprzedać swoje córki. Biskup, by zapobiec krzywdzie młodych kobiet, kilkukrotnie podrzucał in przez okno pieniądze. Tak powstała legenda o mężczyźnie, który pod osłoną nocy obdarowywał innych prezentami.

Historia dawania prezentów na mikołaja.

Pierwszy Święty Mikołaj czyli biskup z Miry urodził się ok. 270r. Był osobą bardzo pobożną i pomocną. Nie potrafił patrzeć na cudzą krzywdę. Pewien ojciec, ze względu na swoja sytuację materialną, postanowił sprzedać swoje córki. Biskup, by zapobiec krzywdzie młodych kobiet, kilkukrotnie podrzucał in przez okno pieniądze. Tak powstała legenda o mężczyźnie, który pod osłoną nocy obdarowywał innych prezentami.

 

Siwobrody w czerwonej czapce z pomponem

Prawdziwy Święty Mikołaj bardzo różnił się wyglądem od tego, który obecnie kojarzy nam się ze świętami. Wizerunek brodacza w czerwonym stroju i charakterystycznej czapce z pomponem zawdzięczamy reklamie popularnego napoju. To właśnie tam pierwszy raz pojawiła się postać, w tym świątecznym stroju.

Według legend dzieci wierzą, że Święty Mikołaj mieszka w Laponii skąd obserwuje wszystkich decydując, które z pociech były grzeczne i zasługują na prezenty, a które ze względu na swoje zachowanie otrzymają rózgę jako ostrzeżenie. Tradycją stało się, że w okresie przedświątecznym dzieci wysyłają listy do Mikołaja, w których wypisują swoje wymarzone prezenty. Ten wraz ze swoimi pomocnikami elfami przygotowuje prezenty, by 6 grudnia wsiąść do swoich sań i z pomocą swojego zaprzęgu reniferów ruszyć w podróż po całym świecie.

Park Trampolin

Świetna zabawa i aktywnie spędzony czas. Teraz, kiedy coraz trudniej jest namówić dzieci do zabaw na dworze, bo ich ulubionym zajęciem jest siedzenie z telefonem czy komputerem, warto spróbować wkraść odrobinę aktywności do ich życia. Z pewnością wizyta w parku trampolin sprawi twojemu dziecku dużo frajdy i podniesie poziom endorfin, a Ty zapewnisz mu dużą dawkę ruchu poprzez zabawę.

Laserowy Paintball

Jeśli chcesz przekonać swoje dziecko, że w realnym życiu można się bawić równie dobrze, a nawet lepie niż podczas grania na komputerze to pomoże Ci w tym laserowy paintball. Sceneria sprawia wrażenie przebywania w grze komputerowej. Cała zabawa odbywa się w grupach i jest zupełnie bezpieczna, a to dlatego, że gracze zamiast pociskami strzelają do siebie nieszkodliwą wiązką podczerwieni. Ten prezent mikołajkowy Twoja pociecha zapamięta na długo.

Warsztaty ceramiki

Dla dziecka, które wykazuje zdolności manualne oraz artystyczne trafionym prezentem na mikołaja będą warsztaty ceramiki. Na zajęciach nauczy się jak pracować w glinie, w jaki sposób powstają naczynia, a także rozwinie swoją kreatywność, cierpliwość i umiejętność planowania. Po ulepieniu przez dzieci ich prace są wypiekane w specjalnym piecu. Powstałe w ten sposób naczynia młodzi artyści zabierają ze sobą na pamiątkę.

Indywidualna lekcja śpiewu

Jeśli Twoje dziecko ciągle śpiewa, a jego marzeniem jest kariera wokalisty możesz wręczyć mu voucher na lekcję śpiewu. Zajęcia są dla osób już posiadających doświadczenie oraz tych, które dopiero zaczynają swoja przygodę. Dzięki temu można nauczyć się poprawnego wysławiania, podszkolić umiejętności wokalne i wydobyć z siebie głos, a przede wszystkim nabrać pewności siebie. Taki prezent na mikołajki z pewnością sprawi wiele frajdy dziecku.

Lekcja pływania

Wiele dzieci uwielbia wodę, a każda wizyta na basenie jest dla nich zbyt krótka. Idealnym prezentem dla nich będzie lekcja pływania. Może odkryją swój nowy talent, a lekcje zrodzą się w pasję. Przy obecnym stylu życia i problemach z wadami postawy jest to zbawienna aktywność. Pływanie świetnie wpływa na kręgosłup oraz sylwetkę dorastającej pociechy, a przy tym jest bardzo relaksujące.

Jazda gokartem

Mamy również coś dla małych wielbicieli bolidów, którzy marzą, by w przyszłości zostać kierowcą wyścigowym. Atrakcja ta jest bardzo bezpieczna. Jazdy odbywają się w kaskach i pod okiem wykwalifikowanej obsługi, która przeprowadza, krótkie szkolenie z zasad obowiązujących na torze. Podczas jazdy liczony jest czas, więc możemy również sprawdzić, które miejsce w rankingu zajmuje nasze dziecko. Jest to niezwykła możliwość, aby sprawdzić się w roli kierowcy.

Lekcja baletu

Która mała dziewczynka nie marzyła, aby zostać baletnicą i tańczyć w pięknych tiulowych strojach pośród wspaniałej scenografii. Zajęcia te rozwijają muzykalność, a także poprawiają koordynację ruchową i elastyczność mięśni. Dzięki temu można pochwalić się piękną sylwetką i prostym kręgosłupem. Twoje dziecko nauczy się wielu figur tańca klasycznego.

 

Mikołajki już niedługo, więc zabierajcie się za czytanie listów do Świętego Mikołaja i zastanówcie się o czym marzy wasze dziecko. Jeśli macie dość zabawek, które szybko się znudzą i będą tylko kurzyły się w kącie zafundujcie im vouchery na atrakcje, które sprawią im dużo frajdy. Może dzięki temu rozbudzi się w nich nowa pasja. Jedno jest pewne, takich prezentów mikołajkowych Twoje dzieci szybko nie zapomną. Jeżeli natomiast szukasz prezentu na święta, zapraszamy do zapoznania się z moca prezentów na stronie: https://prezentmarzen.com/prezenty-na-swieta/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Dekoracja okna kuchennego

Wersja do druku