Rolety zdominowały okienne stylizacje. Wiele osób decyduje się na taką aranżację lub też uzupełnia w ten sposób klasyczne firany i zasłony. Producenci oferują bardzo różnorodne rozwiązania, które bez problemu można dopasować do potrzeb, charakteru miejsca, a nawet pewnych architektonicznych ograniczeń. Poza samym fasonem i systemem tkaniny będą różnić się kolorami i oczywiście efektem zaciemnienia. Wiele osób decyduje się więc na rozwiązanie bardzo uniwersalne. Rolety wewnętrzne dzień noc stały się prawdziwym hitem. Wprowadzają nowoczesny styl i są bardzo funkcjonalne.

 

  1. Jakie rolety dzień noc wybrać?

  2. Ochrona przed słońcem

  3. Stylowa dekoracja okna

Jakie rolety dzień noc wybrać?

Przede wszystkim rolety okienne dzień noc na wymiar doskonale wpisują się w nowoczesne i tradycyjne stylizacje. Przykuwają również uwagę bardzo charakterystycznym wyglądem - pasy zaciemniające pięknie prezentują się nie tylko wewnątrz pomieszczenia, ale również na zewnątrz. Poza tym w prosty sposób można zasłonić okno, jeśli jest taka potrzeba. Na rynku znaleźć można bardzo różnorodne rozwiązania, które mają odmienny system mocowania, ale zasada działania jest zawsze taka sama. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli rolety dzień noc na wymiar mają poziome pasy na tkaninie, a sterowanie oświetleniem jest zaprojektowane nie tylko poprzez podnoszenie i opuszczanie materiału. Efekt uzyskuje się również przez ruch pasm o różnym stopniu przezroczystości. Wynika to z tego, że w tego typu rolecie tkanina jest nawijana w dwóch warstwach równoległych do siebie.

Ochrona przed słońcem

[obraz_1] Rolety dzień noc zaciemniające mają jeszcze tę zaletę, że nie tylko minimalizują ilość promieni słonecznych, jakie wpadają do wnętrza, ale również chronią intymność domowników. W ten  sposób tworzy się w mieszkaniu czy biurze bardzo przyjazny klimat. Modne rolety dzień noc bezinwazyjne są również w taki sposób montowane, że doskonale pasują do ramy okiennej, a z drugiej strony nie wpływają na jej strukturę. Tu oczywiście też sprawdzają się modele wykonywane na wymiar. Dzięki ruchomym paskom można regulować ilość światła, jakie wpada do środka, a to daje bardzo duży komfort. Tradycyjne rolety są albo zsunięte, albo rozciągnięte na całej długości lub we fragmencie. Tu w jakiś sposób zasłaniamy całe okno. Rolety okienne dzień noc w kasecie są wykonane z dwóch różnych materiałów. Dzięki temu że są one ułożone naprzemiennie umożliwiają sterowanie natężeniem światła. Pasy transparentne i zaciemniające również rewelacyjnie wyglądają. Warto zauważyć, że te rolety cechuje wysoka przepuszczalność światła niezależnie od tego, jaki kolor wybierzemy.

Stylowa dekoracja okna

Poza bardzo charakterystycznym wyglądem rolety dzień noc mini można również dopasować do charakteru, wielkości, budowy okna. Te sprawdzą się przy mniejszych detalach. W większych pomieszczeniach z dużym oknem częściej stawia się na modele klasyczne. Rolety dzień noc bezinwazyjne mini są natomiast bardzo praktyczne i będą pasować niemal do każdej okiennicy. Wielu klientów decyduje się na propozycje w kasecie. To klasyczne rozwiązanie, które często montuje się na drzwiach balkonowych z przegrodą usztywniającą szybę. Wówczas montuje się 2 paski tkaniny. Do ściany tuż nad wnęką okienną lub do sufitu można przymocować wolnowiszące rolety. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny i zapewnia odpowiedni poziom prywatności przede wszystkim, dlatego że pozwalają one zasłonić całe okno. Tego typu rolety świetnie będą prezentować się w dużych przestrzeniach. Bez problemu znajdziemy więc rozwiązania idealne.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku