Rolety, żaluzje, zasłony, firanki – rynek oferuje szerokie możliwości wyboru akcesoriów okiennych. Od lat niezmienną popularnością cieszą się w szczególności zasłony do salonu. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Dowiedz się z naszego artykułu.
  1. Elegancki wygląd

  2. Zasłony blackout, czyli funkcjonalność

Elegancki wygląd

Dobrej klasy zasłony do salonu nowoczesne czy też utrzymane w klimacie tradycyjnym charakteryzują się przede wszystkim doskonałym designem. Nadają pomieszczeniu eleganckiego, estetycznego wyglądu. Ze względu na szeroki wybór różnego rodzaju zasłon, bez trudu można je dopasować do każdego pokoju, zarówno zaaranżowanego w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy industrialnym, jak też eklektycznym, klasycznym lub retro. Aby obejrzeć bogatą gamę produktów o różnorodnych wzorach, kolorach czy długościach, sprawdź zasłony do salonu na alena-firany.pl.

Zasłony blackout, czyli funkcjonalność

Poza wyjątkowo estetycznym wyglądem, zasłony gotowe do salonu cechują się również wysoką funkcjonalnością. Pozwalają one przede wszystkim skutecznie zaciemnić, a także – w przypadku ciężkich zasłon wykonanych z grubych materiałów – również wyciszyć pokój, tłumiąc dźwięki i hałasy dobiegające z ruchliwej ulicy. Niektóre z modeli, według producentów, mogą blokować nawet do 40% hałasów pochodzących z zewnątrz. Specjalny model zasłon, czyli blackout, pozwala na skuteczne zasłonienie nawet do 95% wpadających do wnętrza pomieszczenia promieni słonecznych. Są więc idealne dla tzw. nocnych marków, czyli osób, które pracują i żyją aktywnie w nocy, a w dzień odsypiają. Są również niezastąpione w sytuacji, kiedy za oknem sypialni znajdują się latarnie uliczne, których intensywne światło wpada w nocy wprost do pomieszczenia. Znajdą też zastosowanie w każdym innym przypadku, kiedy niezbędne jest zaciemnienie pomieszczenia przed intensywnym słońcem, np. w okresie letnim, gdy słońce wstaje o świcie. Zaciemniające zasłony do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego są więc nieocenionym elementem każdego mocno nasłonecznionego pomieszczenia.

Warto również wspomnieć o kolejnym zastosowaniu zasłon zaciemniających. Ze względu na ich wyjątkowo dużą nieprzepuszczalność światła, są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby w swym mieszkaniu urządzić kino domowe.

Grube zasłony blackout mogą ponadto stanowić swego rodzaju izolację cieplną, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o kilkadziesiąt procent.

Podsumowując, zasłony są bardzo polecanym elementem wnętrza zarówno ze względu na swą funkcjonalność, jak też estetyczny wygląd.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Firany do nowoczesnego wnętrza
Zas?ony do salonu

Wersja do druku