Salon to wyjątkowe pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach. Korzystają z niego wszyscy domownicy, ale również odwiedzający nas goście. Zależy nam więc, aby była to przestrzeń elegancka i reprezentacyjna. W związku z tym wszystkie elementy muszą do siebie pasować. Kluczowe wydaje się wybranie stylu – czy będzie to wnętrze nowoczesne, czy może bardziej klasyczne? Znaczenie ma również kolorystyka, która będzie każdego dnia oddziaływać na nasze samopoczucie, powinna ułatwiać odpoczynek w danej przestrzeni. Jednym z istotnych elementów są również zasłony, które powinny komponować się kolorystycznie z całością. Będą one doskonale widoczne, bo mogą zajmować stosunkowo dużą powierzchnię. Co musisz wiedzieć na temat ich odpowiedniego dobrania?

Wybieramy zasłony do salonu

 
W pierwszej kolejności zastanów się, jaką dokładnie rolę będzie pełnić to pomieszczenie w Twoim domu. Okazuje się, że przy wyborze zasłon ważne jest również określenie kierunku wystawy okien. Jeśli właśnie w tym pokoju ma stanąć telewizor, to w słoneczne, letnie dni bez dobrych zasłon oglądanie ulubionych programów będzie utrudnione. Szczególnie jeśli okna wychodzą na zachód lub południe. Być może salon będzie również pełnił rolę gościnnej sypialni, bo nie masz dodatkowego pokoju. Wówczas również zasłony będą wpływały na komfort gości. Czy więc już mniej więcej wiesz jakie zasłony do salonu wybrać?
 
Po pierwsze kolorystyka – dopasowana do pozostałej części wnętrza. Zasłony muszą stać się uzupełnieniem i ważnym elementem dekoracyjnym. Druga kwestia dotyczy tego, jak dobrze zaciemniają pomieszczenie i chronią przed intensywnymi promieniami słońca. Każda z zasłon jest w tym aspekcie odpowiednio oznaczona. Jeśli więc, chcesz oglądać w salonie telewizję, lub położyć kogoś spać, może warto zdecydować się na takie dobrze kryjące i zaciemniające?
 
Jeśli natomiast jest to jedynie strefa dzienna naszego mieszkania lub domu, to z pewnością możesz postawić na zasłony, które będą bardziej delikatne, o charakterze jedynie dekoracyjnym. Wówczas wcale nie musisz ich nawet zasłaniać. Jednak, aby podjąć odpowiednią decyzję musisz zastanowić się czego oczekujesz od swoich nowych zasłon w salonie.
 

Gdzie kupować zasłony do salonu?

 
Przede wszystkim gotowe zasłony rzadko będą idealnie pasować do Twoich okien. Musisz mieć na uwadze różnice w długościach i szerokościach w różnych blokach i domach, co sprawia, że najczęściej musisz zamówić zasłony dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i okien oraz karniszy, jakie posiadasz. Dlatego najlepiej zdecydować się na ofertę firmy, która gwarantuje ich odpowiednie docięcie, a także podszycie i wszycie taśmy, takiej jaką wybierzesz. W ten sposób otrzymasz produkt, który idealnie będzie spełniał Twoje oczekiwania.
 
Takie oferty znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli musisz samodzielnie dokonać pomiarów, skorzystaj z publikowanych przez specjalistów wskazówek, co do tego, jak je przeprowadzić. Bardzo łatwo się pomylić i zamówić zasłony, które okażą się nadmiernie długie lub zbyt krótkie. Liczy się więc precyzja.
 

Usługi krawieckie w sklepach z zasłonami

 
Wybierasz sobie jedynie materiał, z którego chcesz mieć u siebie zasłony, podajesz wymiany, wybierasz taśmę dopasowaną do karnisza i zamawiasz zasłony. Przychodzą do domu odpowiednio wykonane przez specjalistów, najwyższej jakości. Wystarczy zawiesić i cieszyć się z ukończonego wnętrza własnego domu lub mieszkania.
 
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego wyboru, zawsze możesz skontaktować się z obsługą sklepu, w którym postanowiłeś złożyć zamówienie. Zdobyte przez lata doświadczenie z pewnością pozwoli skutecznie i szybko udzielić Ci wskazówek i złożyć zamówienie. Usługi krawieckie w takich punktach sprawiają, że jako klient otrzymujesz produkt najwyższej jakości, dokładnie taki, jakiego potrzebujesz.
 

Wzorki czy gładkie?

 
Jeszcze jednym często pojawiającym się pytaniem w kontekście zasłon jest to o to, czy powinny być we wzorki, czy może jednak gładkie? Trendy w tej kwestii nieustannie się zmieniają. W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzają się te całkowicie jednolite. Jeśli jednak przygotowujesz wnętrze klasyczne, w stylu glamour lub boho, to możesz postawić na wzory dopasowane do danej stylistyki. Takie zasłony zdecydowanie wzbogacają przestrzeń.
 
Zasłony pełnią więc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Aby odpowiednio je dobrać do swojego salonu musisz więc odpowiednio wyważyć pomiędzy tymi dwiema rolami. Jeśli masz problem ze określeniem, czego dokładnie szukasz, możesz posiłkować się stylizacjami okien, które licznie pojawiają się w sieci. Może znajdziesz doskonałą inspirację i stworzysz dokładnie takie wnętrze, jakie chciałeś? Przyjrzyj się również propozycjom zasłon w sklepach z zasłonami. Różne tkaniny i wygląd sprawią, że łatwo określisz, co Ci się podoba, a co niekoniecznie. Już dziś zadbaj o wykończenie swoich okien w domu i spraw, że będą piękne, magiczne i praktyczne.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku