Implanty to bardzo bezpieczny i skuteczny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Odtwarzają zarówno funkcję, jak i estetykę uzębienia. Są też dużo korzystniejsze dla naszych zębów w porównaniu choćby do sztucznej szczęki. Współcześnie implanty wszczepi nam praktycznie każdy dentysta. Pruszcz Gdański czy inne miejscowości na Pomorzu, pełne są odpowiednich gabinetów dentystycznych.

Uzupełniamy uzębienie

Brak zębów nie tylko powoduje zmianę wyglądu twarzy, ale jest też problematyczny ze względów estetycznych czy towarzyskich. O ile te niedogodności da się jakość „przeżyć” to konsekwencje dla naszego zdrowia, mogą zadecydować o konieczności uzupełnienia uzębienia. Nawet jeśli brakuje nam zaledwie jednego zęba, musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami medycznymi, takimi jak przesuwanie i pochylanie się zębów sąsiednich, oraz wysuwanie przeciwstawnych. Brak zębów oznacza, że inne narażone są na większe obciążenie. Co więcej, w miejscu, gdzie nie mamy zęba, dochodzi do zaniku kości. To oznacza, że w konsekwencji mogą nam wypaść także zdrowe zęby, które zostają przez to mocno osłabione. Nieprawidłowości obejmujące układ żucia wpływają negatywnie na nasze stawy i powodują przykurcze mięśniowe przyczyniające się do nawracających bólów głowy. Brak prawidłowego rozdrabniania pokarmów obciąża układ trawienny, co może powodować bóle żołądka.

Implanty

Implanty pozwalają zahamować zanik kości. Spełniają też oczywistą funkcję w rodzaju odtworzenia pierwotnych warunków w jamie ustnej. Dzięki zachowaniu tej samej linii dziąseł i kształtu szczęk na dłużej możemy cieszyć się młodzieńczymi rysami i pełnym uśmiechem. Musimy jednak pamiętać, że nie u każdego pacjenta można zastosować implanty. Przeciwwskazaniem jest choćby cukrzyca. Powoduje ona, że samo gojenie się ran nie przebiega w sposób naturalny i właściwy. Nie można implantów stosować także u tych osób, które zmagają się z dowolną chorobą nowotworową. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań jest nieukończony proces wzrostu kości szczęki. Te rozwijają się do siedemnastego roku życia. Istnieje także szereg przeciwwskazań, które nie są bezwzględne, jednak wymagają konsultacji ze specjalistą. Należą do nich choroby psychiczne, a także schorzenia szpiku kostnego oraz wady serca.

Czasami pacjent jest całkowicie zdrowy, a jednak wszczepienie implantów jest u niego utrudnione lub wręcz niemożliwe. To cechy szczęki gdzie na przykład istnieje zbyt mało miejsca lub przeciwnie jest go zbyt dużo. Może zdarzyć się również, że pacjent ma za mało miejsca na wykonanie korony. Przeciwwskazania to również schorzenia, urazy i stany zapalne błon śluzowych w miejscu, w którym planowany jest implant.

Sam zabieg wszczepiania implantów jest dość uciążliwy. Niestety związany jest także z poniesieniem przez nas stosownych kosztów. Samo wszczepienie implantu może nas kosztować nawet trzy tysiące złotych. Wiele zależy tu od zastosowanych technik i materiałów. Nie warto jednak czynić w tym zakresie fałszywych oszczędności. Raczej traktujmy implanty jako inwestycje w nasze zdrowie. Wszystkimi zabiegami, zajmie się dobry dentysta, np. Dentysta Pruszcz Gdański . 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak się spakować do porodu
Terapia manualna
Ile kalorii ma landrynka miętowa

Wersja do druku