Jeśli rozważasz w najbliższym czasie szybkie odświeżenie domowego wnętrza, możesz to zrobić, wymieniając firany na zupełnie nowe, wprowadzające świeżość i pogodny nastrój, zestawy. Poniżej krótkie omówienie najważniejszych tendencji roku 2019, wokół których oscylować będą nie tylko kolory ścian i mebli, ale również okienne dekoracje.

Trend pierwszy: nowoczesne makarony

Makarony świetnie dopełniają współczesnego wnętrza. W zależności od tego, z czym zostaną skomponowane, mogą stanowić element wyposażenia eleganckiej i oszczędnej przestrzeni, lub też stanowić jeden z głównych motywów dekoracyjnych wnętrza w – modnym w tym sezonie – stylu boho. Firanki nowoczesne, składające się z umiarkowanie gęstej sieci, z jednej strony mocno przepuszczają światło dzienne, z drugiej zaś ograniczają widok przechodniów na to, co się dzieje za firaną wewnątrz pomieszczenia. Ta lekka w swej formie ozdoba dobrze sprawdza się w przypadku nowoczesnych aranżacji. 

Trend drugi: jednokorowe gładkie firany

Delikatne firany z woalu, które ma w swojej ofercie sklep z firanami Tendina, będą stanowić świetne uzupełnienie jednokolorowych welurowych zasłon o klasycznym upięciu na żabkach lub też w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu – na kółkach lub na szelkach. Zwłaszcza ostatni sposób upięcia sprzyja uzyskaniu wrażenia wyższego pomieszczenia, a tym samym większej przestrzeni. Wykonane z matowej lub półmatowej tkaniny, pomagają chronić prywatność domowników. Zwiewna, opływowa tkanina pozbawiona ozdób jest naturalnie elegancka oraz stwarza wrażenie lekkości, nie przytłaczając wnętrza, dlatego też wspaniale pasuje do stylu minimalistycznego i skandynawskiego. Warto zestawiać je z klasycznymi prostymi zasłonami, które zapewnią poczucie prywatności w nocnej porze. 

Siła wzoru. Jakie motywy będą cieszyć się największą popularnością w 2019 roku?

W nowoczesnych wnętrzach urządzonych zgodnie z trendami 2019 roku równie pięknie prezentować się będą półprzezroczyste białe firany, na tle których zostaną nadrukowane wyraziste motywy kwiatów w rozmiarze XXL lub też botaniczne wzory w stylu urban jungle. Nowoczesne wzory – w postaci ogromnych kwiatowych pąków, liści monstery dziurawej i kolorowych ptaków – będą wprowadzać do wnętrza powiew świeżości, nowej energii i radości. Egzotyczne inspiracje pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej będą jedną z ważniejszych trendów 2019 roku. W pełnej krasie będzie prezentować się także styl marokański, oparty na skomplikowanym wzornictwie i bogatej kolorystyce. Firany z tego typu nadrukami świetnie łączą się z lekkimi meblami z rattanu, ale też z welurowymi kanapami o opływowych kształtach, utrzymanymi w tonacji głębokiej zieleni i turkusu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

firany do salonu
Firany do kuchni

Wersja do druku