W dzisiejszym artykule podejdziemy do tematu oświetlenia nieco od innej strony. Mówiąc lampy, w pierwszej kolejności myślimy o żyrandolach, ewentualnie lampach ściennych lub kinkietach. Z pewnością niewiele osób bierze pod uwagę lampy podłogowe. Trzeba wiedzieć, że to bardzo oryginalne oraz funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w wielu przypadkach.

Uniwersalne rozwiązanie
 
Lampy podłogowe to inaczej lampy stojące, które to posiadają długą podstawę usytuowaną na podłożu, jednak samo źródło światła znajduje się odpowiednio wysoko tak, aby dostatecznie oświetlać pomieszczenie. To doskonały wybór do sypialni, gdzie tego typu oświetlenie może pełnić funkcje lampki nocnej. Takie akcesoria doskonale sprawdzą się również w salonie czy przedpokoju, gdzie mogą stanowić zarówno główne oświetlenie, jak i tworzyć wieczorowy klimat, np. do oglądania telewizji, czytania książki bądź wypoczynku.
 
Funkcjonalność i estetyka
 
Lampy podłogowe nie tylko będą funkcjonalnym urządzeniem codziennego użytku, ale także mają za zadanie stanowić integralny element wystroju pomieszczenia. Obecnie producenci dbają o to, aby ich lampy idealnie wpasowywały się obecnie obowiązujące trendy, jak również dało się je dopasować do wielu stylów. To, jaką kompozycję stworzymy z wybranymi lampami podłogowymi, zależy już tylko i wyłącznie od preferencji i wizji, z którą będziemy urządzać nasze pomieszczenia. Asortyment jest z pewnością szeroki, dlatego jesteśmy przekonani, że uda się dobrać odpowiednie lampy podłogowe. Będą to m.in. klasyczne lampy stojące z jedną żarówką oraz kloszem, wariacje z kilkoma żarówkami, jak również bardzo designerskie lampy, które z pewnością będą stanowić o oryginalności wystroju danego pomieszczenia. Znajdą się także lampy podłogowe z elementami drewnianymi, metalowe, z kloszami wykonanymi z materiału itd. Jak sami widzicie, wybór jest naprawdę duży, dlatego można pokusić się o eksperymenty. Należy jedynie pamiętać o wyczuciu i dobrym guście.
 
Praktykę stosowania lamp podłogowych można spotkać często m.in. w infrastrukturze miejskiej, kiedy to na budynki, mur itd. podwiesza reflektory, które mają za zadanie podświetlać budynku, rzeźby, fontanny bądź inne tego typu elementy. A co gdybyśmy powiedzieli Wam, że tego typu lampy podłogowe można zamontować, również w pomieszczeniach mieszkalnych? Z pewnością będą to warianty o nieco innej mocy, jednak mogą one pełnić podobną funkcję. Z lamp podłogowych korzysta się również w ogródkach, na tarasach, patio, czy w przypadku rozległych posesji z kostką brukową itd.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Oświetlenie do Salonu
Jak dobrać lampę

Wersja do druku