Dobór odpowiedniego światła do domu to bardzo ważna kwestia z wielu powodów. Nie tylko to, jakie konkretnie lampy i oświetlenie wybierzemy ma znaczeni - liczy się również, czy wybrane produkty będą odpowiadały naszemu gustowi i potrzebom. Jak dobrać najlepsze źródła światła do domu?


 
 
1. Dlaczego oświetlenie w domu jest ważne?
2. Lampy sufitowe, lampy ścienne i lampy LEDowe - gdzie się sprawdzą?
3. Jak wybrać dobry sklep z lampami?
 

Dlaczego oświetlenie w domu jest ważne?

Oświetlenie w domu to jeden z kluczowych elementów wyposażenia, dzięki któremu możemy wygodnie funkcjonować także po zmroku. Odpowiada ono za wiele funkcji: rozświetla pomieszczenia, pozwala skupić się lepiej na pracy, a także tworzy nastrój. Odpowiednio dobrane funkcjonalne oświetlenie potrafi nie tylko ułatwić nam życie, ale również oszczędza nasz wzrok i może wprowadzić w pozytywny humor, umożliwiając tym samym zrelaksowanie się po pracy. Jeżeli chcemy dobrze rozmieścić źródła światła w domu, będziemy potrzebować kilku ich rodzajów - dzięki temu bez problemu damy radę osiągnąć dowolny efekt, a także ładnie wkomponujemy lampy, listwy i inne elementy w ogólną aranżację pokojów.
 

Lampy sufitowe, lampy ścienne i lampy LEDowe - gdzie się sprawdzą?

Wybierając lampy wiszące i inne rodzaje źródeł światła warto się najpierw zastanowić, gdzie znajdą one swoje miejsce w naszym mieszkaniu czy domu. Co do zasady możemy podzielić światło na trzy kategorie:
  • oświetlenie główne: zaliczymy do niego żyrandole, lampy wiszące, wkomponowane w sufit oświetlenie LED i wszystkie te elementy, których zadaniem jest rozjaśnić cały pokój;
  • oświetlenie precyzyjne: w tej kategorii znajdują się lampy stojące i lampki biurkowe, listwy LED i inne źródła światła o dużym natężeniu, które służą nam do wykonywania bardziej precyzyjnych rzeczy;
  • oświetlenie nastrojowe: jego zadaniem jest delikatne rozjaśnienie pomieszczeń i stworzenie przyjemnego, przytulnego wrażenia. W tej grupie znajdziemy między innymi oświetlenie schodów czy oświetlenie przypodłogowe. 

Jak wybrać dobry sklep z lampami?

Wybierając dobry sklep z lampami Abanet warto przede wszystkim skupić się na asortymencie. Szeroki wybór lamp, szczególnie o designie pozwalającym na dopasowanie do każdego wnętrza to dla nas większe pole do manewru oraz możliwość lepszego dobrania produktów oświetleniowych do naszych potrzeb i gustu. Warto również zwrócić uwagę na to, czy na miejscu możemy dokupić od razu żarówki i inne niezbędne rzeczy - dzięki temu zrealizujemy całe zakupy w jednym punkcie i zajmie nam to mniej czasu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku