Wakacyjny okres to dla czytelników fantastyczny czas, który mogą wreszcie spędzić dokładnie tak, jak chcą – czyli nad ulubioną książką. Również w tym roku tuż przed wakacjami ukazało się kilka interesujących pozycji, które chcemy Wam nieco przybliżyć w poniższym tekście.

Refleksje okołosocjologiczne na wesoło, czyli pionierska książka Kasi Nosowskiej

Choć wokalistka zespołu Hey miała już kiedyś swój debiut w postaci publikacji „Piosenka musi posiadać tekst” (dziś niedostępną), a dawniej jej felietony można było przeczytać w czasopiśmie dla młodzieży „Filipinka”, jej nową książkę „A ja żem jej powiedziała” można uznać za pionierską zarówno w treści, jak i w formie. Napisana na podstawie krótkich tekstów zawartych w filmikach publikowanych na Instagramie niewielka książeczka zawiera zbiór dowcipnych, słodko-gorzkich refleksji i prawd o życiu. Raz wesołych, raz smutnych – zawsze błyskotliwych i szczerych jak na Kasię Nosowską przystało. Fani artystki będą zachwyceni.

 

W mroku historii – „Tatuażysta z Auschwitz” i „Dziewczyny z Wołynia”

W tym roku przypada 75. rocznica rzezi wołyńskiej, a obchody tego smutnego wydarzenia stają się pretekstem do powstawania nowych publikacji w tym zakresie. Niedawno ukazała się książka „Dziewczyny z Wołynia” autorstwa Anny Herbich, która przybliża dramatyczne historie bliskich rodzin dotkniętych rzezią, którzy cudem przeżyli ten straszliwy mord, a obrazy, jakie wtedy ujrzeli, towarzyszą im przez całe ich osierocone życie. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośnika historii współczesnej.

Druga z książek odwołujących się do tragicznych czasów to „Tatuażysta z Auschwitz” Heathera Morrisa. Głównym bohaterem jest Lale Sokołow, który trafił do obozu w wieku 26 lat. Do jego zadań należało tatuowanie przybyłych do Auschwitz więźniów, co było czynnością piętnującą, szczególnie dla tych, którzy obóz przeżyli i borykali się z numerkiem do końca życia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

social media

Wersja do druku