Własna działalność gospodarcza to coraz częściej jedyna możliwość rozwoju dla wielu osób i gwarancja dobrego zarobku. Obecnie na założenie swojej firmy decyduję się mnóstwo kobiet. Są one bardzo przedsiębiorcze i doskonale zdają sobie sprawę, że wiąże się to z ciężką pracą. Zdarza się jednak, iż brakuje im pomysłu na to, jaką działalność rozpocząć, by była ona dochodowa, a jednocześnie sprawiała przyjemność. W dalszej części poradnika przedstawimy Ci, jakie formy biznesu możesz wybrać, jeżeli chcesz skupić się na typowo „kobiecych” działaniach.

Agencja opiekunek

Świetnym pomysłem na własny biznes jest otworzenie agencji opiekunek. Nie da się ukryć, iż stale rośnie liczba kobiet, które nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka, dlatego też decydują się na zatrudnienie niani dla malucha. Opiekunka musi budzić zaufanie, a tak zwykle jest, gdy jest ona znaleziona za pośrednictwem agencji. Możesz oczywiście sama pracować jako niania, jednak prawdopodobnie większe dochody przyniesie Ci pomaganie w szukaniu osób na takie stanowiska. Wówczas Twoim zarobkiem będzie prowizja.

Cukiernia

Prawdopodobnie zwróciłaś uwagę na to, jakim hitem stało się zamawianie ozdobnych tortów czy babeczek na różnego rodzaju uroczystości. Coraz więcej ludzi nie ma czasu na to, by piec je samodzielnie, dlatego powierza to cukierniom. Jeśli więc masz smykałkę do wypieków, a przy okazji talent do dekoracji ciast, taka działalność z pewnością jest strzałem w dziesiątkę. Założenie własnej fabryki wypieków jest szczególnie opłacalne na rynku lokalnym, gdzie informacje rozchodzą się nadzwyczaj ekspresowo. Wystarczy, że kilkoro Twoich znajomych poleci Cię innym osobom, a już tworzy się grupka stałych klientów, darzących Cię zaufaniem. Dodatkową reklamą będzie smak wypieków – potencjalni klienci sami będą o Ciebie pytać. W przypadku promocji tego typu biznesu warto pamiętać, że dobrym uzupełnieniem marketingu będzie dobrze prowadzony i promowany profil na Facebooku oraz Instagramie, wyjaśnia specjalista z agencji carted. Te platformy dają dobre możliwości targetowania odbiorców z naszej okolicy, dzięki czemu jeszcze szybciej poszerzymy bazę naszych klientów. 

Imprezy dla dzieciaków

Wyprawianie hucznych urodzin dla maluchów, szczególnie tych „okrągłych” staje się czymś zwyczajnym. Obecnie rezygnuje się z robienia takich imprez w domach, gdyż wiążę się to z dużą ilością pracy i sprzątania, o czym rodzice raczej nie marzą. W związku z tym ogromną popularnością cieszą się sale zabaw i lokale, w których znajdzie się nie tylko miejsce na przyjęcie, ale także osoby, które umiejętnie zajmą się organizacją i animacją czasu dla dzieciaków. Założenie firmy, która wyprawia imprezy dla najmłodszych to świetny sposób na doskonale prosperującą i dochodową działalność.

Kwiaciarnia

Tradycyjne kwiaciarnie wracają do łask. Niewiele osób korzysta już z możliwości zakupu kwiatów w supermarketach, bo są one zwykle bardzo kiepskiej jakości. Natomiast dobrze wyposażona, klimatyczna kwiaciarnia, w której pracują osoby znające się na roślinach to prawdziwa gratka dla miłośników kwiatów. Jeżeli więc masz zmysł artystyczny i umiesz wyczarować piękne bukiety nawet z najmniejszego źdźbła trawy to może warto spróbować na tym zarabiać? Najbardziej opłacalne jest to oczywiście w okolicach, w których niewiele jest tego typu usług, wówczas problem konkurencji mamy z głowy. Jednakże również na konkurencję są sposoby – wystarczy oryginalność i fachowość, by ludzie wybierali właśnie Twoją kwiaciarnię.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma ciasto tortowe
Werthers Original kcal
lajki na instagramie

Wersja do druku