Już od lat wiadomo, że moda na oryginalne ubrania nigdy nie przeminie, a samodzielne przerabianie ubrań z roku na rok zyskuje na popularności. Sprawdź jak samodzielnie przerobić T-shirt.

Wbrew pozorom samodzielne przerabianie ubrań nie jest wyłącznie domeną nastolatków. Drugie życie starej odzieży chętnie dają także dorośli. Nie wszyscy także wiedzą, że istnieją specjalne koła kreatywne, do których uczęszczają osoby lubujące się w przerabianiu ubrań. Masz kilka nieciekawych ubrań i zastanawiasz się jak przerobić starą odzież? Koniecznie zobacz jak samodzielnie przerobić koszulkę.

Przeróbki krawieckie przychodzą z odsieczą

Przerobienie koszulki wcale nie jest takie trudne. Często okazuje się wręcz bułką z masłem, zwłaszcza, jeśli komuś niestraszne choćby proste przeróbki krawieckie. Zmiana szerokości lub długości koszulki, doszycie koronki w odpowiednim miejscu, a może całkowita zmiana fasonu starego T-shirtu z pewnością odmieni jej dotychczasowy wygląd. Nie ulega wątpliwości, że przeróbki krawieckie dają szerokie pole do popisu.

Nowa koszulka z pomocą nożyczek

Nie wszyscy wiedzą jak wykonywać proste przeróbki krawieckie. Na szczęście każdy wie jak posługiwać się nożyczkami. W Internecie można znaleźć mnóstwo rozmaitych sposobów mówiących jak samodzielnie przerobić koszulkę. Krótkie rękawy, wzorzyste dziury w koszulce lub modne falbany są niezwykle proste w wykonaniu. Jeśli nie mamy problemów, warto odwiedzić różne blogi o tematyce do it yourself, które często okazują się prawdziwą skarbnicą pomysłów.

Farby do tkanin działają cuda

Dziś stworzenie profesjonalnego nadruku umożliwia specjalistyczna prasa do nadruków. Jest ona łatwo dostępna a koszt przeróbki przy jej wykorzystaniu jest naprawę niedrogi. Innym sposobem na danie drugiego życia odzieży jest farba do tkanin. Mimo iż standardowe farby do tkanin nie dają tylu możliwości co profesjonalna prasa do nadruków, to jednak od lat cieszą się one niesłabnącą popularnością. Ponadto warto pamiętać, że do farbowania przydadzą się nie tylko pędzle, lecz także stemple do tkanin, które w połączeniu z farbami stworzą niepowtarzalne wzory. Stemple do tkanin można zakupić już gotowe, lecz także można wykonać je samodzielnie, na przykład z ziemniaków.

Zmiana koloru to nowe życie, starej rzeczy

Niektórzy rezygnują z wymyślnych działań i jednocześnie decydują się na najprostsze przeróbki ubrań. Wciąż znaczna część społeczeństwa stawia na proste przeróbki T-shirtów. W tym celu stosują wybielacz lub zwykłe barwniki do tkanin dostępne w każdej pasmanterii. Z pomocą wybielacza można wybielić nie tylko T-shirt, ale także spodnie, czy jeansową kurtkę. Z kolei barwniki do tkanin, nie nadają się do wszystkich rodzajów ubrań. Na szczęście większość T-shirtów jest podatnych na barwienie z zastosowaniem zwykłych barwników.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

P?dzle do makija?u

Wersja do druku