Niezależnie od tego, jak dobre kosmetyki stosujesz, żaden perfekcyjny makijaż nie obędzie się bez profesjonalnych pędzli do makijażu. Jakość pędzli do makijażu, którymi aplikujesz kosmetyki, jest niezwykle istotna w uzyskaniu zachwycających rezultatów, ponieważ muszą one spełniać pewne wymagania, aby produkt dobrze się rozprowadzał i dawał pożądany rezultat. Wśród wielu marek dostępnych na rynku ciężko zdecydować się na idealny zestaw, ale mając podstawową wiedzę na temat rodzajów pędzli i ich właściwości łatwiej będzie zdecydować się na konkretny model.


 

Czym są pędzle do makijażu?

Warto zacząć od podstaw, czyli tego czym są pędzle do makijażu i do czego służą. Pędzle to narzędzia, za pomocą których wykonujemy makijaż i od nich w dużej mierze zależy doskonały efekt. Duża część kobiet, która nie maluje się na co dzień, kojarzy pędzle przede wszystkim jako pomocne przy nakładaniu i rozprowadzaniu pudru. Mają one jednak o wiele szersze zastosowanie, więcej funkcji i do każdej z nich przeznaczony jest inny model pędzla. Używamy ich do równomiernego rozprowadzania cieni do powiek, różu, rozcierania eyelinera i wielu innych kosmetyków.

Jakich pędzli do makijażu używać?

Wiele produktów do makijażu zawiera pędzle w zestawie, jak na przykład cienie do powiek. Jest to przydatny dodatek, ale warto wiedzieć, że jeżeli nie są to dobre marki, pędzel jest zwykle niskiej jakości. Można użyć go do poprawienia makijażu w ciągu dnia, ponieważ zazwyczaj poręcznie wkomponowany jest w pudełeczko z cieniami, ale do nałożenia makijażu lepiej postawić na dobrej jakości pędzle. Pamiętaj o tym, że dobre narzędzie pomoże poprawić i udoskonalić Twoją technikę jak w każdej dziedzinie.
Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw pędzli do makijażu dobrej marki, który zawiera różne modele przeznaczone do nakładania podstawowych kosmetyków, które używasz. Zawsze możesz powiększać swój zestaw o kolejne potrzebne pędzle, aż skompletujesz idealny komplet.

Pędzle naturalne czy syntetyczne?

Pędzle naturalne idealnie nadają się do sypkich kosmetyków, takich jak pudry, róże i cienie do powiek. Są miękkie, przyjemne, a dzięki porowatej strukturze dobrze nanoszą produkt i rozprowadzają go. Trzeba jednak pamiętać, że taka struktura sprawia, że zużywamy więcej produktu, ponieważ jest on częściowo wchłaniany przez pędzel, a także utrzymanie w czystości pędzla z naturalnego włosia jest trudniejsze.
Zalety syntetycznych pędzli do makijażu wynikają głównie z tego, że mają bardzo gładką powierzchnię, na której nie osadzają się żadne resztki makijażu ani zarazki. Świetnie sprawdzają się w aplikacji kosmetyków płynnych lub o konsystencji kremu.
Bez względu na to czy stosujesz makijaż na co dzień, czy na specjalne okazje, aby podkreślić swoje naturalne piękno, musisz posiadać najlepsze narzędzia, bo tylko wtedy uzyskasz naprawdę spektakularne efekty.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku