Bardzo ładnie prezentują się pokoje dziecięce w stylu skandynawskim. Idealne do tego stylu będzie łóżko domek nawiązujący właśnie do takiej aranżacji. Tego typu meble wykonane są z drewna, często występują właśnie w kolorze naturalnego drewna lub w bieli. Jest to najlepsze rozwiązanie dla minimalistycznych przestrzeni. Łóżka domki są szczególnie lubiane przez najmłodsze dzieci. Wykorzystują je nie tylko do odpoczynku, ale również do zabawy w ciągu  dnia. Dziecko może je przyozdobić w różny sposób, wszystko zależy tylko od jego fantazji. Może stworzyć przytulny kącik dla siebie i swoich zabawek. Konstrukcje domku można przykryć kocem i już prawdziwy domek do zabawy gotowy. Wszystko zależy od inwencji twórczej malucha.

Naturalny kolor drewna czy biały?

Surowy, naturalny kolor drewna, jak również biały, można zestawiać z wieloma innymi barwami. Mogą to być pastele czy żywe, kontrastowe kolory.  Łatwo komponuje się w wielu aranżacjach i stylach. Łóżka Skandynawskie bardzo dobrze odnajdują się w jasnych, dużych wnętrzach. Są dopełnieniem minimalistycznych przestrzeni. Białe łóżko domek dla dziecka będzie oryginalnym i nowoczesnym elementem pokoju. Łóżko w kolorze naturalnego drewna wniesie do pokoju akcent nowoczesności i naturalności, którą obecnie bardzo się ceni. Drewno jest jednym z najlepszych surowców i warto zakupić właśnie meble z takiego materiału. Bardzo ładnie skomponują się z różnymi tkaninami, nie tylko gładkimi ale i wzorzystymi. Pięknie wyglądają tutaj wełniane poduchy przyozdobione grubymi splotami, puchata narzuta czy kolorowe poduszki.

 

Styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się naturalnością, preferuje się w nim proste meble, klasyczne dodatki, elementy z drewna, lnu. Drewniane łóżko domek w białym kolorze będzie najlepszym rozwiązaniem. Jego prosta konstrukcja nawiązuje właśnie do stylu skandynawskiego. Do łóżka można przymocować lampki, które dodatkowo oświetlą pomieszczenie. Taki sposób ozdobienia pomieszczenia jest akcentem charakterystycznym dla stylu skandynawskiego, który ceni sobie odpowiednie, oryginalne oświetlenie. Łóżko drewniany domek idealnie skomponuje się z jasnymi, pastelowymi dodatkami, białymi meblami, czy drewnianą podłogą. A przecież takich elementów nie może zabraknąć w motywach skandynawskich. Mimo surowości takich aranżacji, warto pokusić się o zapewnieni sobie maksimum wygody. Łóżka domki są wyposażone w wygodne materace. Oprócz tego można dołożyć np. grube, miękkie poduchy czerwonym kolorze. Takie zestawienie przełamie chłodne kolory i doda energii.

(fot. www.filo-shop.pl)


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Narzuta na łóżko

Wersja do druku