Wśród wszystkich tekstyliów domowych istnieją takie, które nie są niezbędne do pełnego wyposażenia wnętrza. Takie dodatkowe elementy przydają się nie tylko jako dekoracja, ale mają także szereg praktycznych zastosowań. Do jednej z takich rzeczy na pewno można zaliczyć narzuty na łóżko, które dzięki swojemu ozdobnemu charakterowi są niezwykle popularnym dodatkiem do sypialni i salonów. Odpowiednio dobrana narzuta może odmienić wnętrze, a wraz z dopasowanymi poduszkami stworzy piękny komplet zwracający uwagę gości. Najchętniej wybierane bawełniane narzuty na łóżko sprawdzą się także jako koc, a w swym codziennym zastosowaniu ochronią materac wraz z pościelą przed kurzem i zabrudzeniami. Jaką narzutę wybrać? Pędzimy z wyjaśnieniami!

 

Narzuta na łóżko – prosty sposób na odświeżenie wnętrza!

Powodem, dla którego narzuta na łóżko jest tak chętnie wybieranym dodatkiem, jest jej charakterystyka, która pozwala całkowicie odmienić wnętrze. Ten niepozorny materiał wbrew pozorom zwraca na siebie ogromną uwagę. Nietrudno zauważyć również, że narzucony na łóżko ma dość dużą powierzchnię. Ta cecha bezpośrednio wpływa na siłę oddziaływania koloru i stylu narzuty na całe pomieszczenie. Zestawienie jej z innymi dodatkami w takim samym kolorze i stylistyce spowoduje, że wnętrze odmieni się nie do poznania. Nowy wystrój bez przemeblowania lub przemalowywania ścian! Szczególnie będzie to widoczne w sypialni, gdzie łóżko stanowi jeden z niewielu elementów wnętrza, a więc narzuta zwróci na siebie szczególną uwagę.

Narzuta na łóżko z poduszkami – ozdobny komplet!

By jeszcze lepiej ozdobić łóżko lub kanapę, warto do narzuty dobrać odpowiednie poduszki. Wybieraj takie, które będą komponować się z kolorem materiału lub też odznaczać się kompletnym przeciwieństwem. Tak dopasowane elementy mogą być śmiało przeciwstawione całościowej stylistyce wnętrza, dzięki czemu zyskamy ciekawy efekt kontrastu. Zapewniamy, że narzuta na łóżko z poduszkami będzie stanowić piękny komplet do sypialni oraz salonu. Dzięki takiemu zestawowi każde pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru i przytulnego nastroju. Warto zaznaczyć, że kiedy najdzie nas chęć na zmiany, lub po prostu znudzi nam się aktualny wystrój, wystarczy zmienić narzutę wraz z poduszkami. W ten sposób niewielkimi środkami jesteśmy w stanie całkowicie odmienić charakter pomieszczenia.

Bawełniana narzuta na łóżko jako ciepły koc?

Narzuta na łóżko to nie tylko piękna ozdoba, ale także praktyczny kawałek materiału. Grube bawełniane tkaniny nie różnią się bowiem zbyt wiele od koca, dzięki czemu mogą stanowić jego substytut. Przyda się, gdy nie chce nam się sięgać do szafy lub też, gdy zwyczajnie brakuje okrycia dla naszego gościa. Bawełniana narzuta do sypialni będzie również łatwą w utrzymaniu ozdobą, o której stan nie musimy się martwić nawet po wielu praniach.

Narzuta do sypialni jako ochrona materaca i pościeli

Między wieloma zastosowaniami na przykład jako koc, narzuta do sypialni sprawdza się świetnie jako ochrona materaca i pościeli. W ciągu dnia, a już szczególnie podczas sprzątania, kurz będzie osadzał się na tak dużej odkrytej powierzchni, jaką jest łóżko. Jest to problem, ponieważ zależy nam na utrzymaniu świeżości pościeli przez jak najdłuższy czas. Narzuta na łóżko może więc zastąpić typowy ochraniacz. Atrakcyjny wygląd będzie przy tym na pewno przyjemnym urozmaiceniem.

Jaką narzutę na łóżko wybrać?

Jeśli chodzi o sam wybór narzuty na łóżko do sypialni lub na kanapę do salonu, to ciężko polecić jedno sprawdzone rozwiązanie. Rozmiar będzie bowiem zależał od wielkości łóżka (pamiętajmy, by narzuta była nieco większa) a z kolei kolor jest kwestią indywidualnych preferencji i stylistyki wnętrza. Warto przy tym postawić na naturalne materiały, jednak poliestrowe tkaniny również potrafią być niezwykle miękkie a przy tym łatwe w utrzymaniu i bardzo zróżnicowane estetycznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych na rynku rodzajów narzut na łóżko, zapraszamy tutaj.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Narzuta na łóżko

Wersja do druku