Manikiur wykonany przy pomocy żelu UV są idealne dla zapracowanych kobiet, które nie chcą codziennie wykonywać zabiegu. Pozwolą zachować długie i mocne paznokcie w idealnym stanie nawet przez kilka tygodni. Podpowiadamy, jak je wykonać.

Jeśli denerwują Cię słabe i wyjątkowo podatne na złamania paznokcie, zastanów się nad wykonaniem mocnych i lśniących paznokci żelowych. W ten sposób łatwo zyskasz atrakcyjny wizualnie i wyjątkowo trwały efekt. Możesz wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego lub stylistki, a także wykonać manikiur samodzielnie na szablonie lub tipsie.

Do tego zadania musisz zaopatrzyć się jedynie w cierpliwość oraz żele UV. Nakładanie tipsów i pokrywanie ich żelem samodzielnie w domu  może potrwać wiele godzin, ale za to z efektu można cieszyć się aż kilka tygodni. Szeroka paleta barw sprawia zaś, że masz niemal nieograniczone możliwości, dzięki czemu łatwo dopasujesz wygląd paznokci do swojego stylu.

Na czym polega manikiur wykonywany żelem UV?

Żele UV do paznokci cieszą się wielką popularnością wśród kobiet już od lat – królowały jeszcze przed lakierami hybrydowymi. Gwarantują mianowicie piękną stylizację w postaci trwałego manikiuru.

Zabieg ten wymaga jednak cierpliwości i ostrożności. Jeżeli prawidłowo nałożysz każdą warstwę żelu, następnie wystarczy wykonać naświetlanie przez około 3 minuty (czas utwardzania żelu uzależniony jest od rodzaju zastosowanego żelu, oraz mocy  lampy UV), aby właściwie się utwardził. Niezwykle istotne jest także, aby  żel nie  rozlał się na skórki, gdyż wydłuży to czas trwania zabiegu.  Przed nałożeniem żelu należy pamiętać o odgarnięciu skórek paznokcia za pomocą specjalnego radełka.  Zabieg ten zniweluje nam rozlewanie się żelu na skórki co znacząco wpłynie na czas wykonania samego manicure jak również na jago trwałość.

Polecamy  położyć trzy warstwy żelu – podkładową, budującą oraz wykańczającą. Warto wybrać żel jednofazowy o średnio gęstej konsystencji lub też trzy żele trójfazowe. Na koniec dobrze jest zastosować tzw. Gloss, idealnie wykańczający całość.

Aby sprawnie wykonać manikiur należy posiadać odpowiednie narzędzia czyli w tym przypadku pędzelek do żelu. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pędzelka o rozmiarze 4 lub 6.

Jak przygotować paznokcie do zabiegu?

O dłonie należy dbać regularnie i codziennie – nie tylko przed zabiegiem. Zaleca się m.in. smarowanie ich dobrej jakości kremem z filtrem, a skórek i paznokci oliwką. Odpowiednia pielęgnacja zabezpiecza skórę przed przebarwieniami i starzeniem oraz zniweluje to powstanie tzw. zadziorów dookoła paznokcia. Uszkodzone skórki narażają nas na większe ryzyko infekcji oraz zakażeń.

Przed wykonaniem manikiuru trzeba poświecić chwilę na przygotowanie dłoni – należy je zdezynfekować płynem odkażającym, skrócić i wypolerować paznokcie oraz usunąć skórki wokół nich, a także za pomocą pędzelka bezpyłowego oczyścić płytkę. Warto zadbać o higienę tuż przed zabiegiem, gdyż od tego zależy jego jakość – ładnie wykonane paznokcie cieszą oko przez kilka tygodni. Pamiętaj też, że nie należy wykonywać zabiegu na paznokciach chorych czy bolących.

Co równie ważne, w trakcie codziennych obowiązków ograniczaj kontakt paznokci ze zmywaczem zawierającym aceton, a także stosowanie substancji chemicznych i detergentów. Prace domowe najlepiej wykonywać w ochronnych rękawiczkach, dzięki czemu paznokcie będą mniej podatne na zniszczenia.

Jak poprawnie nałożyć żel UV?

Żele UV można stosować zarówno na tipsy jak i na odpowiednio przygotowaną i zabezpieczoną płytkę paznokcia. Manikiur można wykonać jedno lub trzy fazowo. Zastosowanie metody trójfazowej jest kosztowniejsze ponieważ musimy nabyć trzy niezależne żele UV: żel podkładowy (np. Bonder), budujący (np. clear, megastrong, pinki french) i  wykończeniowy (np. Gloss.)

Aby poprawnie wykonać manikiur żelowy jednofazowy na tipsie należy na samym początku przygotować płytkę paznokcia do nałożeniu żelu.  Następnie wybieramy rodzaj  i rozmiar tipsa. Są one dostępne w rozmiarach od 0 do 9 lub 1-10. Następnie za pomącą specjalnego kleju mocujemy tipsa na paznokciu.  Musimy pamiętać aby  nie więcej niż 60% tipsa przylegało do paznokcia.  Po przyklejeniu, przycinamy tipsa, za pomocą gilotynki, do pożądanej długości. Następnie tipsa zmawiamy i polerujemy z wykorzystanie bloków polerskich, przydaje się również w tym procesie pilnik do paznokci.  Po wypolerowaniu, odtłuszczamy zarówno paznokcia jak i tipsa. Ostatnią czynnością przed przystąpieniem do lakierowania jest zastosowanie płynu wytrawiającego  naturalną płytkę paznokcia (np. Primer). Zastosowanie płynu zwiększa przyczepność powłoki nałożonej na paznokieć.  Po odczekaniu około 3 minut możemy przystąpić do nakładania żelu UV.

Pierwszym krokiem jest nałożenia żelu podkładowego i utwardzenie go w lampie UV. Czas utwardzania wynosi od 2 do 3 minut.  Po utwardzeniu  paznokcia z tipsem nakładamy za pomocą odpowiedniego pędzelka żel budujący jednofazowy.  Najczęściej nakłada się go w 3-4 warstwach. Po nałożeniu każdej warstwy należy ją utwardzić w lampie UV.  Po nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw możemy przystąpić do nakładania kolorowego żelu UV a następnie go utwardzić. Po utwardzeniu koloru, w celu nadani błysku , pokrywamy paznokieć żelem Gloss. Następnie utwardzamy go w lampie Gloss i na koniec przemywamy cleanerem.

Ile kosztuje taki zabieg?

Za manikiur wykonany przy pomocy wybranego żelu UV zapłacisz około 65-150 złotych. Wiele zależy od doświadczenia manikiurzystki, miasta, renomy salonu itd. Musisz jeszcze pamiętać o dodatkowym koszcie uzupełnienia paznokci żelowych – zwykle wynosi on około 100-130 złotych.

Wydatek ten ponosimy jednak tylko raz w miesiącu, gdyż manikiur tego typu utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Warto wybrać sprawdzone miejsce, w którym wykonamy zabieg – np. salon lub stylistkę polecaną przez przyjaciółki lub cieszący się dobrą opinią internautek.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak zdjąć tipsy
Masło kcal
lakier hybrydowy

Wersja do druku