Tipsy to ozdoba będąca wybawieniem dla osób, które nie potrafią bądź nie mogą zapuścić własnych, długich paznokci. O ile ich założenie bywa dość proste i nie wpływa znacząco na kondycję naturalnej płytki, o tyle nieprawidłowe zdjęcie tipsów może dodatkowo pogorszyć stan paznokci, których kondycja wymaga szczególnie delikatnego traktowania. Jeśli więc chcemy samodzielnie przykleić tipsy i nadal cieszyć się estetycznymi i zdrowymi dłońmi, warto najpierw dowiedzieć się, jak prawidłowo je później usunąć.

Co musisz mieć by zdjąć tipsy

Miseczka ułatwiająca zdejmowanie i oszczędzająca chemię do dostania na allegro za mniej niż 10 zł Miseczka za 5 zł! kliknij
Pomocny też będzie zestaw pęset na allegro za około 40zł Zestaw pęset kliknij

Dlaczego kobiety kochają tipsy?

Twoje tipsy są niewielkimi kawałkami tworzywa sztucznego, które po przyklejeniu do paznokci i nadaniu im odpowiednich kształtów, mogą doskonale imitować naturalną płytkę. Przyklejanie tipsów jest jedną z najpopularniejszych i najtańszych metod przedłużania paznokci. Wiele kobiet docenia tę technikę za to, że można ją z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu i cieszyć się długotrwałym efektem. Tipsy wyglądają bowiem dobrze na dłoniach przez około 3-4. Ich przewagą nad manicure żelowym lub hybrydowym jest też to, że można zdjąć lub zmienić je samodzielnie, tak często, jak przyjdzie nam na to ochota.

Jak zdjąć tipsy? Co wolno, czego nie wolno?

To właśnie przy ściąganiu tipsów popełnia się najwięcej błędów. Nieumiejętne mechaniczne próby podważenia płytki (innym paznokciem, pilnikiem lub, o zgrozo, zębami – tak, tak, każda z nas tego próbowała), zawsze kończą się tak samo: rozdwojoną, połamaną i obolałą płytką paznokcia, którą pragniemy jak najszybciej ponownie zakryć kolejnym tipsem.
Tymczasem na odklejanie tipsów przepis jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie miseczka acetonu i spora dawka cierpliwości. Jak odkleić tipsy krok po kroku?

  • Piłujemy sztuczny paznokieć tak, by maksymalnie przybliżyć jego długość do naturalnego.
  • Delikatnie piłujemy jego wierzchnią warstwę, by był cieńszy (ostrożnie, by nie naruszyć naturalnej płytki).
  • Wkładamy palce do miseczki z acetonem (czysty aceton możesz kupić w każdej drogerii) na mniej więcej 20 min.
  • Gdy tipsy zmiękną, delikatnie je podważamy. Powinny bez problemu odejść od paznokcia.
  • Po odklejeniu tipsów nawilżamy dłonie oliwką. Warto poczekać z przyklejeniem kolejnych i dać naturalnym paznokciom odpocząć.

Inne sposoby zdejmowania tipsów

Część kobiet decyduje się na mieszany manicure. Łączy technikę przyklejania tipsów z hybrydą lub żelem. Usuwanie tipsów w tym przypadku nie różni się znacznie od podstawowej metody opisanej powyżej. Trudniejsze może być jednak piłowanie wstępne wierzchniej warstwy sztucznego paznokcia.

Jak zdjąć tipsy pokryte hybrydą?

Należy przede wszystkim najpierw usunąć hybrydę z paznokci, a możemy to zrobić pilnikiem, frezarką lub acetonem. Wszystko zależy od tego, na jaki sposób się zdecydujemy, jednak najlepiej jest zrobić to frezarką, tylko najpierw musimy nauczyć się, jak się nią posługiwać.

Jak zdjąć tipsy pokryte żelem?

Żel należy spiłować i tutaj również można posłużyć się frezarką lub pilnikiem. Najpierw jednak najlepiej jest skrócić tipsa i piłować tylko to co pozostało na płytce paznokcia. Nie możemy bowiem robić tego acetonem, bo żel jest nierozpuszczalny, jeśli chodzi o ten preparat. Działanie więc jest zupełnie bezcelowe.
Należy pamiętać, że od tego jak ściągniemy tipsy będzie zależało, jak będzie wyglądać nasza naturalna płytka. Warto więc zrobić to dokładnie i ostrożnie.
 

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku