Polacy coraz większą wagę przykładają do tego, jak mieszkają. Coraz baczniej przypatrują się światowemu designowi, czerpiąc z jego najlepszych wzorców. Jakie tekstylia, meble i dodatki będą sprawdzać się w 2018 roku w modnych wnętrzach?

Drewno, marmur, glina i metal – materiały spotykane w modnych wnętrzach

W 2018 roku chętnie wykorzystywane są materiały takie jak marmur, drewno, glina i metal. O ile ten pierwszy wprowadza do wnętrza majestatyczność i elegancję, to drewno pozwala poczuć się jak w domu. Drewniane blaty i podłogi są ciepłe, urokliwe i pasują do praktycznie każdego stylu.

Mosiężne akcesoria domowe
Mosiężne zlewozmywaki, baterie umywalkowe, ramki na zdjęcia i wazony – dodatki w tym kolorze będą cieszyć się w 2018 roku sporym powodzeniem. Mosiężne akcesoria wspaniale prezentują się w zestawieniu z różowym złotem.


Ciemna zieleń – spokój i harmonia
W modnie urządzonym wnętrzu pojawiają się nie tylko ciemnozielone detale, ale również większe powierzchnie – fototapety, narożniki czy sofy. Modne meble wpisujące się w aktualne trendy oferuje niejeden dobry sklep meblowy.

Barwa ta szczególnie świetnie prezentuje się w połączeniu z naturalnym drewnem i skórą. Pasuje do brązu i kolorów ziemi, ale także do dojrzałej żółci.


Velvet – arystokratyczna tkanina dla miłośników dobrego designu

Przyjemna w dotyku i szalenie elegancka tkanina, kojarząca się z luksusem – mowa oczywiście o velvecie, który jest wyjątkowo przytulny w sezonie zimowym. Wspaniale prezentuje się z gładkimi metalami i ceramiką oraz plecionymi koszami. Z velvetu mogą być wykonane eleganckie zasłony, ale też poszewki dekoracyjne na poduszki czy narzuty na łóżko.


Pastelowy róż w tkaninach i dodatkach
Choć 2018 rok stoi pod znakiem zdecydowanych i dojrzałych barw (karminowy, granatowy, ciemnozielony, żółty), to nie zabraknie też akcentów pastelowych. Szczególnie popularny stał się subtelny róż, świetnie pasujący do mosiężnych dekoracji. Aby przestrzeń nie była przesłodzona, można ją nieco zharmonizować, sięgając po modne szarości.


Kwieciste tekstylia i tapety – urok wiosny w mieszkaniu

W 2018 roku w mieszkaniach rozgoszczą się designerskie dodatki z kwiatowymi motywami. Kolorowe kwiaty, egzotyczna dżungla i energetyczna roślinność będą pojawiać się na tapetach, poszewkach na poduszki i zasłonach. Co ciekawe, trend ten obejmie także łazienki, w których – zgodnie z obowiązującą tendencją – będą pojawiać się stawiane na półkach i wieszane tuż przy oknie rośliny doniczkowe.

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Floralne tapety do sypialni

Wersja do druku