Jeśli doskwiera Ci niewielki metraż mieszkania i chcesz coś z tym zrobić, ten artykuł jest dla Ciebie. Nie musisz bowiem godzić się na ciasne wnętrza, bo istnieje prosty sposób na to, by optycznie je powiększyć. Fototapety na ścianę o przestrzennym charakterze to odpowiedź na małe mieszkanie!
Dzięki sprytnym pomysłom i optycznym iluzjom można w wystroju wnętrza zdziałać prawdziwe cuda. Nawet z tak, wydawałoby się, nierozwiązywalnym problemem jak kameralny metraż, można sobie z łatwością poradzić. Trzeba tylko wiedzieć jak. Eksperci z Myloview zdradzili, że najlepszym rozwiązaniem są przestrzenne fototapety na wymiar. Czy ścienne dekoracje zmienią aż tyle, by przekształcić kameralny pokój w duże pomieszczenie?
Jak najbardziej. Taka metamorfoza przyniesie spektakularne efekty, dzięki czemu będzie można na nowo odkryć uroki swojego dotychczasowe mieszkania. Najlepiej zobaczyć rezultaty na przykładzie przygotowanych przez specjalistów stylizacji właśnie z wykorzystaniem przestrzennych fototapet.

Doskwiera Ci niewielki metraż wnętrza? Fototapety na ścianę zdziałają cuda!

O ściennych dekoracjach myśli się przede wszystkim jako o ozdobach, bo taka jest przecież ich podstawowa funkcja. Nie wszyscy jednak wiedzą, że fototapety mogą pełnić także inne – bardzo praktyczne – role. Doskonałym przykładem są takie z wzorami o przestrzennym charakterze. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas zafundujesz sobie naprawdę spektakularną metamorfozę i zapomnisz o tym, że doskwierał Ci niewielki metraż salonu, sypialni czy kuchni.
Wzory z efektem 3d sprawią, że w niewielkim pokoju pojawi się iluzja głębi. Na płaskiej ścianie zagości rozległy pejzaż, dzięki czemu pomieszczenie otworzy się na górski, morski czy egzotyczny krajobraz. To rozwiązanie, które odznacza się licznymi zaletami. Po pierwsze, i najważniejsze, powiększy optycznie pokój. Po drugie, zagwarantuje odrobinę natury pod dachem. Po trzecie, stanie się ozdobą o ponadczasowym charakterze, która nie wyjdzie z mody.  

Powiększająca metraż fototapeta do sypialni z przestrzennym efektem 

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie, bo to swego rodzaju oaza spokoju, w której można wypocząć po ciężkim Dniu. Dlatego tak istotne jest to, by zadbać o właściwy wystrój i nastrój. Małe i klaustrofobiczne wnętrze może działać przygnębiająco, dlatego przestrzenne fototapety do sypialni z nastrojowym widokiem są znakomitym pomysłem na to, by w mgnieniu oka stworzyć sobie idealną do relaksu przestrzeń. Na jaki pejzaż się zdecydować?
Eksperci Myloview wybrali urokliwy zakątek zabytkowego śródziemnomorskiego miasteczka. Dlaczego jest to idealna fototapeta do sypialni? Nie tylko z tego względu, że przedstawienie wprowadzi do wnętrza iluzję głębi. Nastrojowa uliczka sprawi też, że aranżacja nabierze romantycznego charakteru. Taki motyw dekoracyjny będzie pasował jak ulał do wystroju, w którym panuje ciepła paleta kolorystyczna i akcentu w stylu retro.    

Fototapeta do kuchni, dzięki której będziesz gotował z pięknym widokiem

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zrobić coś z niewielkim metrażem kuchni, odpowiadamy – jak najbardziej! Choć spędza się tutaj mniej czasu niż na przykład w salonie, to efektowny wystrój wnętrza sprawi, że przygotowywanie codziennych posiłków oraz picie porannej kawy nabiorą zupełnie nowej jakości! Fototapety do kuchni mogą przedstawiać każdy pejzaż, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy, ale eksperci postawili na sielankowy widok pełen zieleni!
Pejzaż przedstawiający ścieżkę biegnącą po polnych zboczach sprawi, że nawet nowoczesny wystrój wnętrza zyska bardziej przytulny i miły dla oka wygląd. Znakomitym pomysłem, by spotęgować optyczne powiększenie metrażu, jest to, by fototapeta do kuchni została przyklejona na ścianie naprzeciwko wejścia do pomieszczenia. W ten sposób uda Ci się wydłużyć małą lub niewymiarową przestrzeń. Taki krajobraz z łatwością dopasujesz jednak nie tylko do współczesnej i minimalistycznej, ale także tradycyjnej i urządzonej w duchu eko kuchni.   

Fototapeta do salonu z pejzażem, który wprowadzi przestrzeń do pokoju 

Dla wielu dzienny pokój jest sercem domu, bo to tutaj spędza się czas z domownikami i przyjaciółmi. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, warto sięgnąć po takie fototapety do salonu, które pozwolą w mgnieniu oka przeprowadzić efektowną metamorfozę. Wiele krajobrazów pozwoli optycznie powiększyć pokój, ale naprawdę zjawiskowy rezultat przyniesie pejzaż, który przedstawia krystalicznie czyste jezioro, w którym odbijają się wierzchołki gór.
Taka fototapeta do salonu nie tylko prezentuje się spektakularnie, ale dzięki motywowi lustra wody, które odbija otoczenie, efekt trójwymiarowości wzoru jest jeszcze bardziej zauważalny. By górski pejzaż nie sprawiał chłodnego wrażenia, warto postawić na taki wariant widoku, który będzie się charakteryzował ciepłą tonacją. Znakomitym przykładem jest zdjęcie, na którym lasy i skalne wierzchołki skąpane są w złocistych promieniach zachodzącego słońca.
Małe mieszkanie wcale nie musi spędzać snu z powiek. Jeśli sięgniesz po przestrzenne fototapety, które wprowadzą iluzję głębi do pomieszczeń, sprawisz, że nawet kameralny metraż będzie się wydawał naprawdę przestronny. A dodatkowym plusem, jaki przy okazji zyskasz, staną się malownicze pejzaże, które będą cieszyć Twoje oczy każdego dnia. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku