Tapety, dzięki prostocie montażu i bogactwie wzorów, są chętnie wybierane tak przez właścicieli małych, jak i dużych mieszkań. W tym sezonie zachwycają soczystą zielenią, motywami botanicznymi, ale także chłodem betonu architektonicznego. Poznajcie najgorętsze trendy w dziedzinie tapet na rok 2018.

Botaniczny nadruk

Trend oparty na roślinności cieszył się ogromnym powodzeniem w 2017 roku i nic nie wskazuje na to, aby w 2018 miało być inaczej. Motywy dużych zielonych liści, soczysta limonka, wzór dżungli – oto jedne z popularniejszych deseni, jakie pojawiają się na ścianach najmodniejszych salonów. Tropikalny nadruk to wspaniała okazja do tego, aby zaszczepić we wnętrzu odważny kolor.

Miękko i pastelowo. Różowa tapeta
Miękki pastelowy róż nie przeszedł do lamusa. W 2018 roku będzie często przewijać się na ścianach i tekstyliach. Projektanci wnętrz będą zestawiać je z subtelną i modną szarością. Świetnym dopełnieniem tej gamy kolorystycznej są drobiazgi do pokoju w kolorze satynowego złota, które od razu podnoszą rangę pomieszczenia, czyniąc go bardziej ekskluzywnym.

 

Marmur, kamień, beton i cegła – tapety z deseniami

Inwestorzy, którzy chcą urządzić mieszkanie zgodnie z panującymi tendencjami, powinny sięgnąć po nowoczesne tapety, do złudzenia przypominające naturalne materiały. W tym sezonie dużą popularnością cieszy się elegancki i nieco chłodny w swoim wyrazie marmur. Można go wprowadzić do własnego mieszkania bez żadnego wysiłku. Równie często we wnętrzach przewija się beton architektoniczny, cegła i kamień naturalny. Nowoczesne tapety są w stanie oddać realizm danego tworzywa bez konieczności inwestowania w drogie i trudne w montażu materiały. Zamiast nich, można sięgnąć po alternatywę – wykonane ze starannością fototapety.

 

Tapety ze złotem i mosiądzem

Złoto i mosiądz są świetnym sposobem na wprowadzenie odrobiny luksusu do pokoju. Pozwalają stworzyć stylowy akcent. Wspaniałą cechą akcesoriów w kolorze złota, mosiądzu czy miedzi jest cudowne ciepło, które wnoszą do wnętrza.

Zielono mi… i spokojnie
Zieleń jest kolorem uspokajającym i odprężającym. Szumiący las, zielona łąka, ogród pełen świeżo skoszonej trawy – któż z nas nie zna tego uczucia, gdy może wreszcie wyrwać się z miejskich okowów i poczuć trochę wolności na łonie natury? W tym roku zieleń odważnie wchodzi do mieszkań i domów. Pojawia się pod postacią miętowych tapet i soczystych tekstyliów w odcieniu awokado. Barwę chętnie zestawia się z dojrzałym odcieniem żółtego. Efekty są energetyczne i bardzo świeże.

Najmodniejsze obrazy, fototapety i parawany można znaleźć, wchodząc na stronę sklepu https://www.fototap.pl.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Floralne tapety do sypialni

Wersja do druku