Gdyby mieszkanie porównać do kobiety, jego oświetlenie byłoby makijażem. To ono właśnie – jeśli zostanie właściwie dobrane – podkreśli piękno danego miejsca i, gdy trzeba, zatuszuje jego mankamenty. Światło może powiększać i pomniejszać optycznie pomieszczenia, tworzyć nastroje, wpływać na samopoczucie domowników i gości. Jeżeli chcemy się dobrze czuć w swoim domu, powinniśmy zaaranżować oświetlenie tak, by zawsze mieć możliwość wyboru. Na pewno w każdym pomieszczeniu potrzebne będzie górne, jasne światło (by np. posprzątać po zapadnięciu zmroku), ale i pewna liczba punktów świetlnych umieszczonych już nie na suficie, lecz na ścianach, na stole lub biurku, na regale lub półce, wreszcie – na podłodze. Kto szuka designerskich lamp, powinien odwiedzić sprzedający dekoracje do domu sklep internetowy. Tanio w nim nie jest, ale kupione pod adresem http://urzadzajtanio.pl/ lampy będą zachwycać swoją urodą domowników i odwiedzających przez długie lata.  


Jedni wolą jasność, inni – półmrok

Jakkolwiek jasne oświetlenie ma przede wszystkim wymiar praktyczny (spróbuj znaleźć w półmroku szkło kontaktowe, które wypadło z oka, albo tabletkę, która spadła i potoczyła się gdzieś po podłodze), to jednak ma także swoich zwolenników, którzy korzystają z niego na co dzień. Są to ludzie może nieco pozbawieni romantyzmu, za to bardzo praktyczni, pragmatyczni i zdecydowani. Nie lubią półmroku, jego kameralności i intymności, wolą w domu światło, które sprawia, że dzień trwa dla nich niemal całą dobę.

Inni zdecydowanie lepiej czują się we wnętrzach oświetlonych delikatnie. Gdy np. chcą poczytać książkę w ulubionym fotelu, zapalają jedynie lampę podłogową stojącą obok niego. Lepiej czują się przy stole, gdy nie omiata go światło z wielkiego żyrandola ani lampy wiszącej nisko nad blatem, lecz gdy widoczność w pokoju zapewniają np. gustowne kinkiety, np. z niezwykłej serii Zuma Line Crystal, wykorzystującej kryształy chowane w kloszach. Takie lampy to dowód na to, jak piękny efekt może dać połączenie odrobiny retro z nowoczesnością. Na stronie https://urzadzajtanio.pl/product-pol-17836-Zuma-Line-CRYSTAL-P0076-06X-Lampa-Wiszaca.html można zobaczyć lampę wiszącą z tej serii.

Pamiętaj o żarówkach

Nie jesteśmy już skazani wyłącznie na tradycyjne żarówki, które zresztą odchodzą powoli do lamusa. Mamy dziś do dyspozycji żarówki kolorowe, energooszczędne, LED-y, a także światła halogenowe. Należy z nich korzystać w zależności od potrzeb danego pomieszczenia oraz przewidywanej częstotliwości zapalania i gaszenia światła. Gdzieś będzie ono zapalane „raz, a dobrze”, czyli na dłuższy czas (tu sprawdzą się żarówki energooszczędne), gdzie indziej raz po raz (np. w toalecie czy łazience). A jakich żarówek użył(a)byś w lampach z serii Elstead Lighting? Zobacz jedną z nich na stronie https://urzadzajtanio.pl/product-pol-1000067344-Plafon-Elstead-Lighting-Trilogy-QZ-TRILOGY-SF-M.html.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak chronić dom przed piorunami i burzą

Wersja do druku