Trudno jest wymyślić prezent dla Pary Młodej. Na szczęście, Internet pełen jest inspiracji.

Podpytajcie rodzinę
Jeśli macie możliwość zapytać o prezent na przykład rodziców czy rodzeństwo jednego z Nowożeńców - zróbcie to. Na zaproszeniach Młodzi umieszczają często sugestię co do kwiatów, mogą je bowiem chcieć zamienić na butelkę wina czy książkę. Natomiast nie pisze się raczej informacji typu "zamiast prezentu poprosimy o kopertę". Nie da się jednak ukryć, że dla wielu Par Młodych pieniądze będą najlepszym prezentem, który wykorzystają oni na przykład na sfinansowanie podróży poślubnej czy kupno wymarzonego mieszkania. Dlatego jeśli tylko możecie podpytać bliskich Nowożeńców, nie wahajcie się. Jeśli natomiast będziecie Państwu Młodym kupować prezent, a nie ma przygotowanej przez nich listy, nie obawiajcie się - możliwości jest całe mnóstwo.

Prezenty "wspomnienia"
Z punktu widzenia Młodej Pary niezwykle wyjątkowym, a nawet ekscytującym prezentem może być voucher na przykład na lot balonem nad miastem, albo romantyczny weekend w luksusowym hotelu na Mazurach. Kilkaset pomysłów na prezenty ślubne tego typu można znaleźć na portalach oferujących vouchery. Inspiracje są najróżniejsze. Co jeszcze może spodobać się Młodej Parze? Jeśli lubią gotowanie i dobrą kuchnię, wyślijcie ich na degustację czekolady. Jeżeli na co dzień brakuje im czasu na oddech, możecie kupić voucher na masaże, albo popołudnie w SPA. Są nawet prezenty zupełnie ekstremalne - skok na bungee, lot paralotnią. Na pewno znajdziecie coś dla obdarowywanych. Dodatkową zaletą voucherów jest fakt, że można z nich korzystać w wielu miastach Polski, w związku z czym Młoda Para z Krakowa nie będzie zmuszona do podróży na przykład nad morze, żeby zrealizować swój prezent "wspomnienie".

Wykorzystaj swoje zdolności
Wyjątkowe prezenty ślubne to prezenty handmade. Jeśli macie jakiś talent plastyczny czy muzyczny - wykorzystajcie go. Przykład? Osoba, która zajmuje się fotografią może przygotować sesję poślubną dla Pary. Ktoś o talencie malarskim może namalować portret Młodych. Dobrym prezentem może być także pomoc przy organizacji wesela. W jaki sposób? Podam Wam przykład z autopsji. Mój kuzyn, pracujący w drukarni przygotował i wydrukował dla nas przepiękne zaproszenia. To był najwspanialszy prezent.

Przedmioty piękne i użyteczne
Jeśli Młodzi dopiero urządzają się we wspólnym gniazdku może warto kupić im jakieś sprzęty, które przydadzą się w gospodarstwie domowym? Żelazko, robot kuchenny, ekspres do kawy - takie przedmioty zawsze są potrzebne. Problem może stanowić fakt, iż więcej gości może wpaść na taki sam pomysł. Dlatego, spróbujcie się dowiedzieć o czym Młoda Para marzy. Po raz kolejny, dobrze jest zapytać bliskich. Kupując sprzęty postawcie na dobrą firmę. Lepiej jest Młodym dać do ręki kopertę z pieniędzmi, nawet ze stosunkowo niedużą kwotą, niż kupić sprzęt kiepskiej firmy, który po paru miesiącach będzie nadawał się tylko do reklamacji. Niezłym pomysłem są też komplety sztućców, zastawa stołowa, narzuta, piękna pościel. To zawsze się przyda.
Można też postawić na prezenty piękne, chociaż nie o charakterze użytkowym. Wazon z porcelany, rzeźba czy innego rodzaju dzieło sztuki może być dobrą inwestycją dla Nowożeńców. Warto jednak zorientować się przedtem w gustach przyszłych małżonków, tak aby nie "uszczęśliwić ich" czymś co najchętniej schowaliby głęboko na strychu.

Prezent ślubny ma przecież tak naprawdę dwie funkcje - z jednej strony jest upominkiem, a z drugiej - pamiątką, która Młodym przypomni o obecnych na ich weselu gościach. Dlatego też zadbać trzeba o kartkę, którą zapakuje się razem z prezentem. Nakreślone na niej życzenia będą najmilszym akcentem.

Wiele inspiracji znajdziecie na stronie https://www.wesele.com.pl/prezenty-slubne/.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Narzuta na łóżko

Wersja do druku