Aranżacja salonu powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Jest to miejsce, w którym przyjmujemy gości i wypoczywamy, dlatego musi być ono funkcjonalne i reprezentatywne. Podstawą jest by w salonie czuć się dobrze i swobodnie, gdyż z założenia w tym pomieszczeniu mamy zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego. Ogromną rolę odgrywa praktycznie wszystko, począwszy od koloru ścian, poprzez rodzaj i wielkość kanapy, na dodatkach skończywszy.


Od czego zacząć?
Nie bierz się do jakiejkolwiek pracy zanim nie stworzysz planu według którego będziesz podążać. Wystarczy wziąć do ręki długopis oraz kartkę i przenieść na nią wszystko co widzisz w swojej głowie. Szybka burza mózgów wszystkich mieszkańców domu pozwoli Wam dowiedzieć się, jakie macie oczekiwania względem salonu i co chcecie w nim robić. Bo funkcje, jakie będzie spełniał trzeba wytyczyć już na starcie. Twój salon ma pełnić rolę wyłącznie pokoju gościnnego? A może wieczorami ma przeobrażać się w sypialnię lub pod nieobecność innych domowników ma pełnić rolę biura? Wszystko to da się robić pod warunkiem, że dysponujesz dużą ilością wolnego miejsca.

Zacznij od ścian
Remont pomieszczenia zaczynamy od malowania i dekorowania ścian. W ostatnim czasie modne stało się umieszczania na ścianach fototapety, która jest bliska naszemu sercu. Może to być fototapeta spersonalizowana ale równie dobrze możemy postawić na gotowy wzór. Z ich ilością w jednym pomieszczeniu nie można przesadzać, tak by całość wyglądała ładnie. Pamiętaj, że fototapeta to dosyć charakterystyczny element i to ona będzie przyciągać uwagę zaraz po wejści do pomieszczenia, dlatego dobierając wszystkie inne dodatki musisz mieć to na uwadze.

Jakie meble wybrać?
W pierwszej kolejności wybierz kanapę. Tak jak już zostało wcześniej powiedziane, kup taką, która będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli w nocy ma pełnić funkcję łóżka to powinna być wygodna i duża. Ogromny wybór mebli wypoczynkowych sprawi, że z pewnością znajdziesz wypoczynek dostosowany do indywidualnych oczekiwań i gustu. Zapewne nie obejdzie się też bez szafki pod telewizor i niewielkiego stolika do kawy. Nie ma konieczności umieszczania w salonie szaf, komód czy witryn, dlatego możesz ale nie musisz ich kupować. Czasami, jeśli w innych pomieszczeniach nie ma ku temu sposobności, dobrze jest postawić w salonie biurko, wtedy mamy możliwość pracy w poprawnej dla naszej postawy pozycji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma śledź w oleju
dekoracja wnętrz

Wersja do druku