Zorganizowanie idealnego przyjęcia weselnego i uroczystości ślubu wymaga od narzeczonych a często również od rodziców, rodzeństwa czy najbliższych znajomych doskonałej organizacji. Trzeba pamiętać o "ogarnięciu" całej masy spraw. Jak w tym wszystkim nie zwariować? Jak nie zapomnieć o tym, co jest najważniejsze, a jednocześnie pamiętać również o detalach, które są niemniej ważnym elementem całej uroczystości? Na pewno warto rozpocząć przygotowania dużo wcześniej i już na początku ustalić plan działania.

Po pierwsze - bez paniki!

Pomimo, że zorganizowanie przyjęcia weselnego wymaga wzajemnego zgrania wielu usług - wynajęcia sali weselnej, odpowiedniego doboru kamerzysty czy fotografa i wielu innych spraw - to jednak wystarczy wykazać się dobrą organizacją, aby przygotować perfekcyjną uroczystość. Bardzo często przygotowania do ślubu wiążą się z wieloma obawami i niepotrzebnym stresem. Zmiana stanu cywilnego jest przecież dobrowolną decyzją dwojga kochających się osób, dlatego stres w tym przypadku jest absolutnie niepotrzebny (no chyba, że się wahasz!). Warto więc skoncentrować się na przyjemności z organizacji przyjęcia weselnego i ceremonii zaślubin, gdyż dla większości osób jest to jedyna taka okazja w życiu. 

Największy problem - finanse

Przejrzałaś/przejrzałeś już oferty związane z wynajmem sali weselnej? Dowiedziałeś się więcej na temat najbardziej rozchwytywanych zespołów muzycznych i usług fotograficznych? Oglądałaś suknie ślubne? Obecnie do wszystkich tych koniecznych informacji można w bardzo szybki sposób dotrzeć za pośrednictwem Internetu. Na stronach takich, jak https://modnewesele.com znajdziemy mnóstwo wiadomości o konkretnych firmach z branży ślubnej a także wiele cennych inspiracji dla osób, które dopiero zastanawiają się nad wyborem wielu niezbędnych rzeczy. 

Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w organizacji wesela musi jednak przyznać, że jest to olbrzymi koszt. Jak sobie z nim poradzić? Wielu narzeczonych korzysta w tym względzie z pomocy rodziców, którzy płacąc na przykład za salę weselną zdecydowanie odciążają przyszłych nowożeńców finansowo. Coraz częściej jednak mamy do czynienia z sytuacją, w której zarówno narzeczona, jak i jej przyszły małżonek utrzymują się sami i samodzielnie chcą pokryć koszty związane z organizacją ślubu i wesela. Niejednokrotnie są oni zmuszeni sięgnąć po wysoką pożyczkę. Nie da się jednak ukryć, że kredyt w banku to rozwiązanie, które blokuje inwestycje takie, jak zakup mieszkania czy budowa domu na kilka czy nawet kilkanaście lat. Stąd warto szukać innych dróg oszczędności.

Jak zorganizować wesele, aby nie zbankrutować?

Jeśli chcemy zdecydować się na organizację naprawdę dużego przyjęcia weselnego (około 200-300, a nawet więcej gości) musimy być przygotowani na spore wydatki. Chociaż wynajem sali to sprawa, z którą zwykle nie da się polemizować pod względem finansowym, to jednak istnieją takie usługi i zakupy przedślubne, na których można naprawdę zaoszczędzić. Warto na przykład zastanowić się nad wyborem didżeja zamiast orkiestry - w wielu przypadkach jest to zdecydowanie tańsza kwestia. Z kolei niektóre dekoracje można przygotować całkowicie samodzielnie lub na przykład przy pomocy najbliższej rodziny i znajomych. Bardzo często spotykana jest samodzielna dekoracja sali weselnej, gdyż niejeden lokal zapewnia jedynie skromne ozdobienie sali. Przyszłe młode pary szukające oszczędności często osobiście zajmują się tworzeniem zaproszeń ślubnych czy etykiet na alkohol. Jest to niewątpliwie sposób na niewielkie oszczędności, które w sumie mogą zagwarantować wydanie o wiele mniejszej kwoty niż pierwotnie zakładana. Warto przemyśleć również zakup sukni ślubnej, co stanowi spory wydatek. Tańszą opcją jest nie tylko wypożyczenie sukni, ale także zakup z tak zwanej drugiej ręki. Jest to doskonała alternatywa dla zakupu sukni ślubnej w salonie, co jest zwykle wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Dzięki tym przemyślanym decyzjom można zorganizować naprawdę udane przyjęcie weselne a jednocześnie nie wpędzić się w długi.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

?lub

Wersja do druku