Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości, które zasługują na niepowtarzalna oprawę. Z pewnością chcesz, by tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik i dostosowane do Twojego planu. Dlatego oprócz wyboru sali i stroju, warto też zastanowić się nad tym zamówieniem właściwej papeterii ślubnej. Opowiemy dziś, co dokładnie kryje się pod tą nazwą oraz czego potrzebujesz wybierając zaproszenia i nie tylko

 

Pierwszy krok czyli niebanalne zaproszenia ślubne

Wybierając papeterię ślubną przede wszystkim trzeba zdecydować się na projekt zaproszeń. Najpiękniejsza zaproszenia ślubne zwykle wykonywane są według indywidualnego projektu, by były dopasowane do motywu wesela. Różne rodzaje zaproszeń - zarówno na ślub jak i zaproszenia komunijne - można zaprojektować dziś według własnych upodobań. Zaproszenie ślubne powinno zawierać oczywiście takie elementy jak:

  • imiona pary młodej
  • datę ślubu i wesela
  • miejsce organizacji przyjęcia weselnego
  • ewentualne preferencje co do prezentów

Do zaproszenia warto dołączyć notatkę z prośbą o potwierdzenie przybycia, co umożliwi uzyskanie pełnej liczy gości weselnych. Dzięki temu łatwiej będzie ułożyć plan stołów i ustawienie winietek.

Nie tylko zaproszenia czyli papeteria ślubna jaką wybrać na przyjęcie weselne

Do innej papeterii ślubnej należą również różnego rodzaju druki ślubne, czyli na przykład winietki i etykiety na butelki. W ten wyjątkowy dzień wszystkie elementy powinny być dopasowane do Waszych potrzeb. Winietki ślubne to karteczki z nazwiskami gości wskazujące każdemu przypisane dla niego miejsce, co pozwala to uniknąć chaosu w pierwszych chwilach przyjęcia. Poprawę estetyki stołów uzyskacie dzięki eleganckim etykietom na alkohol, gdyż same butelki trudno uznać za ozdobę. Warto też uwzględnić podziękowania dla gości, które są miłym gestem i pamiątką dla zaproszonych osób. Ręcznie robione elementy papeterii dodadzą przyjęciu niepowtarzalnego klimatu bez względu na to, czy planujecie wesele w stylu glamour czy boho.

Ponadczasowy element papeterii ślubnej, czyli księga gości weselnych i nie tylko

Organizacja ślubu to wyjątkowe przeżycie, z którego warto zachować pamiątki, pozwalające wracać później do pięknych wspomnień z tego dnia. Zarówno pamiątką, jak i niezastąpioną pomocą w organizacji ślubu z pewnością będzie pudełko na koperty. W tym wyjątkowym dniu możecie zadbać, by było ono jedyne w swoim rodzaju. Księga gości również będzie niezapomnianą pamiątką i dodatkową atrakcją dla obecnych na przyjęciu. Goście weselni zwykle bardzo chętnie wpisują swoje życzenia i indywidualne dedykacje na jej kartach. Zwróćcie uwagę na jakość papieru używanego do stworzenia takiej księgi, by można było z łatwością wrócić do niej nawet po wielu latach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zaproszenia ?lubne

Wersja do druku