Dbanie o ogród daje ogromną przyjemność. Pozwala zrelaksować się po ciężkim tygodniu w pracy oraz nacieszyć się kontaktem z przyrodą. Dlatego dla tak wielu osób praca w ogrodzie jest czymś, czego podejmują się nie tylko wtedy, gdy ewidentnie już trzeba, ale po prostu jak najczęściej, gdy tylko mają czas.

Częsta praca w ogrodzie to nie tylko przyjemność i korzyści w postaci idealnie wypielęgnowanego ogrodu, w którym można posiedzieć i którym można pochwalić się przed rodziną lub znajomymi. To także zagrożenia. Przede wszystkim dla naszych dłoni.

Jak praca w ogrodzie wpływa na nasze dłonie?

Szczególnie kobiety martwią się tym, że na ich dłoniach widać, że pracują w ogrodzie. Zastanawiają się, czy można temu jakoś przeciwdziałać. Popękana i sucha skóra, zadrapania, rany, pomarszczenia – to nigdy nie wygląda dobrze, a szczególnie na dłoniach, które powinny być wizytówką każdej kobiety.

Jak dbać o dłonie podczas wykonywania prac w ogrodzie?

Podczas wszystkich prac wykonywanych w ogrodzie warto chronić swoje dłonie za pomocą specjalnych rękawiczek ochronnych, które można kupić w sklepie www.hurtowniamedyczna.com.pl. Rękawiczki zabezpieczą nas nie tylko przed zranieniem spowodowanym na przykład przez kolce kwiatów, ale również ograniczą ryzyko przesuszenia naskórka. Dodatkowo stanowią prawdziwą barierę dla zarazków, które bytują w glebie i na roślinach. Dlatego noszenie rękawiczek ochronnych w ogrodzie powinno być wręcz obowiązkowe.

Dbając o własne dłonie, warto się o nie zatroszczyć nie tylko w momencie wykonywania prac. Istotne jest także to, jak postępujemy z nimi w ciągu całego dnia. Wieczorem, gdy już skończymy dbać o ogród, to powinniśmy przede wszystkim bardzo dokładnie umyć dłonie i nałożyć na nie warstwę dobrego kosmetyku nawilżającego. Może to być po prostu krem do rąk, ale o wiele lepsze efekty uzyskamy, jeśli przynajmniej raz w tygodniu zastosujemy specjalną maskę do rąk, na którą nakłada się bawełniane rękawiczki kosmetyczne. W ten sposób tworzy się pewnego rodzaju termiczna okluzja, która pozwala na jeszcze efektywniejsze przenikanie substancji aktywnych z kosmetyku do wnętrza naskórka.

Warto również nawet kilkukrotnie w ciągu dnia nawilżać dłonie kremem do rąk, a w lecie nakładać specjalne kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Wbrew pozorom, dłonie to właśnie ta część ciała, która takiej ochrony najbardziej potrzebuje.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Hurtownia medyczna
dermatoskopy

Wersja do druku