Cellulit czyli skórka pomarańczowa to problem, który dotyka większości kobiet. I choć prawie wszystkie z nim walczymy, zarówno dietą, ćwiczeniami, jak i kosmetykami, niewiele z nas tę walkę wygrywa.

Bywa, ze schudniemy i ujędrnimy ciało, ale cellulit dalej uporczywie trzyma się naszych ud i pośladków. Jeśli wypróbowałaś już wszystkich sposobów i jesteś bliska, by poddać się i zacząć ukrywać uda pod długimi spodniami, spróbuj metody, która na 100% przyniesie efekty.

Terapia gazem

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla podskórnie lub śródskórnie w części ciała objęte skórką pomarańczową. Gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynka i zwiększając natlenienie komórek. Ponadto CO2 wprowadzony w tkankę tłuszczową, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Przyczynia się to do rozbicia struktury zwłóknień, nasila przepływy kapilarne i limfatyczne. Poprawa ukrwienia przyspiesza metabolizm, dzięki czemu zniszczone komórki tłuszczowe są wydalane. Terapia stymuluje przemiany regeneracyjne i naprawcze w tkankach. Efektem jest napięta i elastyczna skóra. Zależnie od stanu skóry trzeba wykonać określoną ilość zabiegów, w odstępach od 1 do 2 tygodni. Raz w roku warto też zdecydować się na antycellulitowy zabieg odświeżający.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia różnych problemów skórnych. W przypadku zabiegów antycellulitowych, miejsca zmienione nakłuwa się cieniutką igłą (co kilka centymetrów) i aplikuje się koktajle zawierające substancje aktywne. Dzięki iniekcjom składniki bez problemu przenikają do tkanek, omijając barierę naskórkową. Sam proces nakłuwania jest bardzo korzystny dla skóry, ponieważ pobudza mikrokrążenie i regenerację oraz stymuluje mechanizm produkcji elastyny i kolagenu. Natomiast wstrzykiwane substancje blokują komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, przyspieszają przemianę materii i krążenie. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu, zaleca się powtarzanie zabiegów co 1-1,5 tygodnia.

Zwykle pełna kuracja składa się z 5-6 wizyt. Gładka i napięta skóra, która jest rezultatem mezoterapii może utrzymywać się nawet do dwóch lat, pod warunkiem, że będziemy o nią dbać oraz zdecydujemy się na zabieg podtrzymujący raz lub dwa razy w roku.

Mezoterapia i karboksyterapia są zabiegami bezpiecznymi, mało inwazyjnymi oraz przede wszystkim skutecznymi. Polecane są wszystkim, którzy walczą z oporną skórką cellulitową lub utratą jędrności skóry. Obydwie metody są wykonywane we wrocławskiej klinice ProClinic, która dysponuje innowacyjnym sprzętem, pozwalającym na maksymalną precyzję i skuteczność wszystkich zabiegów.W gabinecie można skorzystać z wielu innych zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, w tym terapii laserowych. Klinika jest wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę, co gwarantuje precyzję i skuteczność każdego zabiegu. Laser FOTONA SpectroSp to najbardziej kompleksowy system laserowy w medycynie estetycznej, umożliwiający łatwy i szybki dobór idealnych parametrów terapeutycznych, co przekłada się efektywność zabiegów. Na stronie https://proclinic.pl/slowniczek/ są zdefiniowane nieznane terminy medycyny estetycznej. Specjaliści ProClinic dbają o dobre samopoczucie pacjentów, troszcząc się o ich zdrowie i wygląd.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabieg

Wersja do druku