Marzysz o poprawie swojej figury? Chcesz być w formie tego lata? A może właśnie, po wejściu na wagę, podjęłaś decyzję o tym, że czas najwyższy przestać szukać wymówek i zacząć działać? Poznaj 3 proste kroki do Twojej wymarzonej sylwetki.


Zacznij od prostych rzeczy i zmień nawyki

Jak mawiają, "nie od razu Rzym zbudowano". Zacznij zatem od prostych rzeczy. Zmień swój styl życia, oczywiście nie wywracając go do góry nogami. Nie mamy tutaj na myśli tego, że powinnaś zacząć ubierać się inaczej lub zmienić grono znajomych. Mowa o wygodnych nawykach. Czas najwyższy na drobne zmiany. Chodzi o to, abyś proste czynności, które sobie usprawniasz, zamieniła w taki sposób, aby nie zajmowały one więcej czasu, ale wymagały nieco więcej wysiłku. Dobrym przykładem jest poruszanie się po wszelkich budynkach, w których dostępne są schody ruchome lub windy. Nie, nie proponujemy Ci wchodzenia i schodzenia po schodach za każdym razem z 10 piętra, na którym położone jest Twoje mieszkanie. To raczej opcja dla tych z nas, które są bardzo dobrze przygotowane kondycyjnie. Jednak, jeżeli mieszkasz na drugim lub trzecim piętrze, albo masz do wyboru ruchome i tradycyjne schody w centrum handlowym, to zamiast iść na łatwiznę, wejdź po zwykłych schodach. Coś takiego nie zabierze Ci więcej czasu, ale na pewno wpłynie na ilość spalanych przez Ciebie kalorii. Takich czynności, które ułatwiamy sobie w życiu codziennym, jest znacznie więcej. Wystarczy, że zamiast jeździć dwa przystanki do sklepu, przejdziesz się spacerkiem i już możesz poczuć większą satysfakcję. Niedługo zrobi się jeszcze cieplej. Jeżeli do pracy masz stosunkowo niedaleko, możesz przesiąść się z auta lub komunikacji miejskiej na rower albo lekką - i niemal równie szybką - hulajnogę. Takie rozwiązanie ma o wiele więcej korzyści niż Ci się wydaje. Nie tylko możesz w prosty sposób poprawić swoją formę, ale również zaoszczędzić czas poświęcany codziennie na staniu w korkach i pieniądze, które przeznaczasz na bilety czy paliwo.

Zadbaj o swoją dietę

Czas najwyższy na zmiany na talerzu. Warto o tym pomyśleć, ponieważ dobra dieta to połowa sukcesu związanego nie tylko z Twoją wymarzoną figurą, ale również dobrym samopoczuciem. Bardzo dużo zależy od tego, jak się odzywasz, co jadasz i jak często. Z tym tematem najlepiej udać się do profesjonalisty, który pomoże Ci dobrać odpowiednie składniki żywieniowe i wyeliminować popełniane dotychczas błędy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle skonstruowana dieta może wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Ćwicz systematycznie

Pora na rzadsze spotkania z kanapą i ulubionymi serialami. Zdecydowanie lepiej w drodze po wymarzoną figurę zrobi Ci aktywność fizyczna. Możliwości jest naprawdę wiele. Możesz zacząć nawet od prostych ćwiczeń w domowym zaciszu. Na rynku dostępnych jest wiele kluówy fitness, siłowni, basenów, hal sportowych. Jednak, jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować i jak osiągnąć swój cel, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług trenera personalnego. Dzięki temu wspólnie podejmiecie walkę o Twoją nową figurę. Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego? Twój indywidualny instruktor pomoże Ci przede wszystkim w obraniu właściwej ścieżki do osiągnięcia celu. Będziesz ćwiczyć pod okiem fachowca, co wykluczy wszelkie kontuzje. Dzięki dedykowanemu planowi treningowemu, szybciej osiągniesz zamierzony efekt. Pomoże Ci w tym również specjalnie ułożona przez trenera dieta. Co najważniejsze, nie będziesz skazana na samą siebie. Twój trener personalny będzie nie tylko służył Ci fachową poradą, ale również motywował Cię do działania. Pewnie zastanawiasz się, skąd wziąć taką osobę? Możliwości jest cała masa. Jedną z nich jest skorzystanie z portalu www.sport-ekspert.pl. To właśnie w tym serwisie znajdziesz profesjonalistów, którzy pomogą Ci zawalczyć o samą siebie. Nie czekaj i zaczynaj działać, bo lato już tuż, tuż. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

trening
trening

Wersja do druku