Zainteresowanie sportem w naszym społeczeństwie jest coraz większe. Coraz więcej osób zaczyna też prowadzić zdrowy styl życia, dbając nie tylko o regularną dawkę aktywności fizycznej dostosowanej do potrzeb i możliwości swojego organizmu, ale też z wielką pasją gotując odpowiednio zbilansowane, złożone ze zdrowych produktów potrawy. Nie zawsze jednak takie starania - zwłaszcza na gruncie sportowym - przynoszą oczekiwane skutki.

 

Jeśli chcesz schudnąć, a mimo regularnych treningów nadal nie widzisz zadowalających efektów, być może powinieneś skorzystać z usług, jakie oferuje trener personalny. W ten sposób nie tylko kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie, ale też znacznie zwiększysz szanse na osiągnięcie zamierzonych celów. W jaki konkretnie sposób pomoże ci trener personalny? Czego możesz spodziewać się po takiej współpracy? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Trener personalny Łódź - czy warto skorzystać z jego usług? Treningi personalne to coś więcej niż ćwiczenia - kompleksowe podejście do aktywności fizycznej i nawyków żywieniowych

Trener personalny Łódź pomoże ci w ćwiczeniach na całe ciało na siłowni lub w innych dyscyplinach w sposób dużo bardziej kompleksowy niż jeśli chodzi o trening grupowy. Jedną z najważniejszych zalet ćwiczeń pod okiem trenerów personalnych jest z całą pewnością możliwość całościowego poprowadzenia podopiecznych. Poza dokładnymi instrukcjami dotyczącymi samych ćwiczeń, trener personalny zarazi cię również pasją i dobrą energią, dostarczy motywacji w trudnych chwilach oraz zaproponuje skuteczny plan żywienia oraz suplementacji. Dzięki temu sport w twoim wykonaniu wejdzie na zupełnie nowy, wyższy poziom. 
 

Trener personalny. Jakie korzyści da trening personalny ze specjalistą? To najlepszy sposób na osiągnięcie skuteczności w dążeniu do wymarzonej sylwetki 

Trener personalny pomoże w doskonaleniu swoich umiejętności i osiąganiu kolejnych celów, niezależnie od tego, czy chcecie realizować się w dyscyplinach takich jak boks i sztuki walki, w trójboju siłowych czy po prostu marzycie o efektywnych treningach, pozwalających poprawić sylwetkę. Dobry trener personalny podpowie też, jak wyeliminować złe nawyki i będzie źródłem cennych informacji dla sportowych adeptów nieposiadających nawet podstawowej wiedzy. Trenerzy osobiści to niezawodna pomoc w treningach bez względu na to, czemu zainteresowaliście się sportem. 
 

Trening personalny. Chcesz zredukować poziom tkanki tłuszczowej czy zbudować masę mięśniową? Rozpisanie diety oraz odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń to podstawa

Usługi, które świadczy trener personalny to najlepsza inwestycja dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy lub nabrać masy mięśniowej czy też pań chcących wyrobić zgrabny tyłek. Swoim podopiecznym trener personalny pomoże ułożyć plan treningowy, dzięki któremu każda jednostka treningowa będzie przynosiła idealne efekty. Skuteczność poszczególnych treningów będzie jeszcze większa dzięki innych aspektom jego pracy - motywowaniu w razie kryzysów oraz rozpisaniu jadłospisu dostosowanego do tego, jaki cel ma trening siłowy.
 

Trenerzy personalni to pełen profesjonalizm i inny zestaw ćwiczeń dla poszczególnych grup swoich podopiecznych. Ćwicz na świeżym powietrzu lub wszędzie tam, gdzie potrzebujesz

Kolejny argument przemawiający za wyborem oferty, którą przygotował trener personalny jest na pewno jego mobilność oraz fakt, że każda jednostka treningowa może odbyć się w miejscu wybranym przez podopiecznego. Ten może sam zadecydować, kiedy i gdzie odbędzie się ćwiczenie, dostosowując harmonogram do swojej pracy i rozkładu dnia, a trener osobisty dostosuje się do naszych potrzeb.
 

Ćwiczenia z trenerem personalnym jak wybrać odpowiednich specjalistów do swoich celów? Na co zwrócić uwagę, wybierając trenera?

By mieć pewność, że współpraca, którą oferuje trener personalny będzie odpowiednia dla naszych oczekiwań, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Najważniejsze to z całą pewnością doświadczenie, zaangażowanie (kadra trenerska powinna być pełna pasja i zarażać nią podopiecznych) oraz profesjonalizm. Najcenniejszym źródłem informacji na ten temat są z całą pewnością opinie klientów, którzy wcześniej korzystali z usług oferowanych przez danego booty buildera. 
 
 
 

Najczęściej zadawane pytania


Jakie znaczenie ma prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń?

Jeśli naszym celem jest utrzymanie aktywnego trybu życia i pozostanie przy ćwiczeniach, to z pewnością powinniśmy za wszelką cenę unikać kontuzji. Właśnie zła technika i czasem niewielkie błędy mogą prowadzić do poważnych problemów ze ścięgnami, mięśniami czy innymi częściami narządu ruchu. Jeśli więc chcemy odchudzać się lub budować sylwetkę odpowiedzialnie, to warto rozpocząć swoją przygodę właśnie od spotkań z trenerem personalnym.

Kto powinien korzystać z usług trenera personalnego?

Usługi trenera personalnego będą idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących, które potrzebują nauczyć się odpowiedniej techniki, jak i sposobu ćwiczeń, który pomoże w osiągnięciu zamierzonej sylwetki. Jednak również u osób bardziej zaawansowanych pojawiają się momenty, w których jedynie trener personalny jest w stanie odpowiednio ich poprowadzić, aby możliwy był oczekiwany progres.

Jak wielu spotkań z trenerem personalny potrzebuje?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Dla niektórych osób jedynie taka forma treningu wyróżnia się skutecznością, zyskują odpowiednią motywację, a trener pilnuje właściwego wykonywania ćwiczeń i narzuca ich ilość. Jednak częstą praktyką są również konsultacje z takimi specjalistami, którzy mogą pokierować i pomoc nauczyć się nowych rzeczy.

Czy usługi trenera personalnego są drogie?

Przeciętnie ceny wahają się w okolicach 100 zł za godzinę. Oczywiście uzależnione jest to również od doświadczenia, umiejętności i renomy danej osoby. Często ceny różnią się także pomiędzy mniejszymi a większymi miastami. W dużych metropoliach będzie zdecydowanie drożej.

Czy z pomocą trenera personalnego szybciej schudnę?

Osiągane wyniki zależą od wielu czynników, jednak wiele osób wskazuje, że z pomocą trenera personalnego odchudzanie stało się dla nich łatwiejsze. Wynika to przede wszystkim z kompleksowego podejścia. Trener zajmuje się nie tylko ćwiczeniami, ale również pomaga w zbilansowaniu i dobraniu odpowiedniej diety, a wszystko razem przy odpowiednim zaangażowaniu pozwala cieszyć się z rezultatu, na który liczyliśmy.


Podobne artykuły:

trening
trening
Bielizna sportowa

Wersja do druku