Salon to miejsce spotkań i wypoczynku. To także miejsce, w którym relaksujemy się i regenerujemy siły. Trzeba zaaranżować go tak, aby czas w nim spędzany można było zaliczyć do chwil przyjemnych i miłych. Nawet małą przestrzeń można zagospodarować w taki sposób, by zmieściło się w niej zarówno miejsce do wypoczynku, jak i do pracy. Każdy salon jest swego rodzaju wizytówką każdego mieszkania, spraw więc by Twój salon nie robił złego wrażenia na Twoich gościach.


Od czego zacząć urządzanie salonu?

 

Aranżacja salonu powinna w pierwszej kolejności być funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb, a zarazem gustowna, elegancka i miła dla oka. Ogromny wpływ na to, jak urządzimy nasz salon ma wielkość pomieszczenia, które mamy do zagospodarowania. Nie trudno się domyślić, że w małym pokoiku w bloku mamy mniejsze pole do popisu, aniżeli w dużym pokoju znajdującym się w domu prywatnym.

 

Zanim rozpoczniesz aranżację swojego salonu, przemyśl dokładnie co będziesz w nim robić. Najczęściej miejsce to służy nam do odpoczynku, oglądania telewizji, czytania, spożywania posiłków czy przyjmowania gości. Jeśli mamy mocno ograniczony metraż to niewykluczone, że w salonie będziemy również spać. Zatem urządzanie salonu należy rozpocząć od wykonania takiego projektu, który po realizacji będzie spełniał wszystkie funkcje, na których najbardziej nam zależy.

 

 

Zrób listę zakupów

 

Niezbędnym elementem każdego salonu jest kanapa, na której nie tylko będziesz przyjmował swoich gości, ale także spędzał długie godziny jednocześnie oglądając telewizję, czytając ulubioną książkę, czy po prostu zwyczajnie leżąc. Z tego powodu właśnie zestaw wypoczynkowy powinien być nie tylko ładny, ale także wygodny i funkcjonalny. W zależności od preferencji właścicieli może być również rozkładany, by można było na nim spać.

 

Wszystkie wymienione wyżej cechy posiada zestaw wypoczynkowy Elegance, czyli całkowita nowość na rynku. Model ten cechuje się wyjątkową elegancją i wyrafinowaniem. Ze względu na swoją uniwersalność idealnie wkomponuje się w przestrzeń Twojego salonu, ale nie tylko. Doskonale sprawdzi się także w gabinecie czy bibliotece.

 

Do stworzenia zestawu wypoczynkowego Elegance (https://www.vieridivani.pl/katalog-mebli/meble-wypoczynkowe/elegancki-zestaw-wypoczynkowy) wykorzystano wysokoelastyczną piankę, która daje niezrównany komfort siedzenia i gwarantuje najwyższą trwałość siedziska, dzięki czemu jego wygląd nie zmienia się nawet po kilku latach codziennego użytkowania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Dno oka

Wersja do druku