Podstawą każdej, nie tylko karnawałowej zabawy jest dobrze dobrana muzyka. Kluczem do sukcesu jest oczywiście różnorodność, tak by każdy z obecnych mógł zaspokoić swoje muzyczne gusta. Można oczywiście po raz kolejny sięgnąć po największe przeboje z lat naszej młodości, ale może tym razem zaskoczymy obecnych nową aranżacją? I nie bójmy się nowości - merlin.pl podpowiada, które z nich sprawdzą się w każdym gronie.

Jak karnawał to oczywiście salsa! Warto więc sięgnąć po reedycję płyty Buenos Hermanos - klasycznego albumu nagranego przez wokalistę legendarnego Buena Vista Social Club. Ibrahim Ferrera do pomocy przy nagraniu zatrudnił Ry Coodera, Orlando Lopeza zwanego "Cachaito" oraz Chuco Valdesa. Gorące kubańskie rytmy w najlepszej oprawie każdego wprawią w imprezowy nastrój.

Niedawno ukazał się też krążek Prince4Ever. Najsłynniejsze kompozycje artysty na jednej płycie, a dla fanów dodatkowa niespodzianka w postaci nie publikowanego wcześniej kawałka "Moonbeam Levels" i 12-stronicowy mini-album ze zdjęciami Prince'a wykonanymi przez słynnego fotografa Herba Rittsa.

Kolejna propozycja to nowa płyta The Rolling Stones! Pierwszy od ponad dekady studyjny album legendarnej grupy, w którym Stonesi wracają do korzeni. "Blue & Lonesome" to płyta bardzo bluesowa, ale też bardzo w stylu The Rolling Stones. Album powstał rok temu w londyńskim British Grove Studios, nagrania trwały jedynie 3 dni! Oprócz Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa i Ronniego Wooda, na krążku można też usłyszeć głosy gościnnie występujących artystów, takich jak Eric Clapton, który użyczył swojej gitary i Jima Keltnera na perkusji.

Znakomici goście pojawią się także na nowej płycie wydanej przez jednego z najbardziej popularnych soulowych wykonawców w Ameryce. Johny Legend - zdobywca Oscara, Złotego Globu i aż 10 nagród Grammy, pracując nad kolejnym dziełem, zaprosił do udziału w nagraniach znakomitego Chance the Rapper, Miguela a także Brittany Howard. Efekt - po raz kolejny artysta prezentuje nam soul najwyższej próby. Jego nowy krążek Darkness And Light jest także manifestem artysty, który zwraca uwagę na tradycyjne wartości, takie jak małżeństwo, rodzicielstwo, rodzina, która znajduje się niejako w kontrze do promowanej często przez muzykę nieskrępowanej miłości. Nie bez znaczenia jest oczywiście to, że Johny Legend niedawno sam został ojcem.

Jeżeli poszukujecie hiphopowych brzmień, powinniście sięgnąć po At.Long.Last.A$AP. To drugi album wydany przez ASAP Rocky'ego jednego z najbardziej wszechstronnych raperów młodego pokolenia.

Na krążku "At.Long.Last.A$AP" gościnnie wystąpią Miguel, Rod Stewart i Lil Wayne. Pojawi się też wiele innych znanych nazwisk, jak chociażby Kanye West czy M.I.A. ("Fine Whine") i Mos Def ("Back Home") a także wielu inne innych nazwisk ze świata rapu.

Bez względu na muzyczne gusta, najnowsze płytowe propozycje nie rozczarowują. Wręcz przeciwnie. Na https://merlin.pl dostępne są już najlepsze wydania wspaniałych artystów, idealne na karnawał i nie tylko.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kawa z cukrem
Ile kalorii ma kawa z cukrem i śmietaną

Wersja do druku