Wydaje Ci się, że działalność szpiegowska to typowa męska robota? Cierpliwość, empatia, pewność siebie i sprawne poruszanie się w sferze emocji - historia potwierdza, że te cechy czynią kobiety doskonałymi szpiegami.

Christine Granville, czyli Bond w spódnicy

Christine Granville była agentką wywiadu tajnej brytyjskiej służby Kierownictwa Operacji Specjalnych podczas II wojny światowej. Jej wdzięk i urok osobisty sprawiał, że radziła sobie z każdym zadaniem. Nie każdy wiedział jednak, że Christine to tak naprawdę… Krystyna Skarbek.

Krystyna była piękną Polką, a swoją urodę potrafiła wykorzystać podczas przeprowadzanych przez siebie misji. Do dziś uważa się, że Ian Fleming uczynił z niej pierwowzór postaci Vesper Lynd - kobiety Jamesa Bonda w pierwszej powieści „Casino Royale”. Niejeden dzisiejszy szpieg mógłby czerpać od niej porady detektywistyczne, aby wzbogacić swoją działalność! Bo Krystyna Skarbek sama mogłaby być Bondem.

Zostań szpiegiem w swoim domu

Przed współczesną kobietą życie stawia wyzwania, które wymagają przywdziania kaszkietu, zamiany spódnicy na spodnie i wzięcia w dłoń lupy. Zdecydowanie bezpieczniej i bardziej komfortowo sięgnąć jednak po rozwiązania idące z duchem czasu. Jakie gadżety szpiegowskie wybrać i do czego mogą się przydać?

Ukryta minikamera

Ukrycie minikamery we własnym domu to doskonały sposób na zdobycie materiału dowodowego dla wykazania przed sądem przemocy domowej i wykorzystywania seksualnego. To sprawy, które często zamiata się pod dywan, bo słowo przeciwko słowu nie jest wystarczającym argumentem dla sądu. Jednak nawet jeśli jesteś w gronie szczęśliwych kobiet, które nie doświadczają przemocy, minikamery pomogą odsłonić Ci prawdę o opiekunce Twojego dziecka czy zachowaniu partnera podczas Twoich nieobecności. Dzięki nim wykryjesz zdradę męża i przekonasz się, czy zostawiasz dziecko w dobrych rękach

Dyktafon szpiegowski

Podobne funkcje może pełnić dyktafon szpiegowski. Jest on nieoceniony do utrwalenia stosowanej wobec Ciebie agresji słownej. Wysuwane w Twoim kierunku groźby mają szansę spotkać się z realną konsekwencją prawną.

Lokalizator GPS

Twój partner często wyjeżdża, a Ty masz wątpliwości czy aby na pewno są to wyjazdy służbowe? Jeżeli samochód jest waszą wspólną własnością, możesz umieścić w nim ukryty lokalizator GPS, który będzie Cię informował o aktualnym miejscu pobytu męża. Dzięki temu zdemaskujesz jego kłamstwa.

Lokalizator możesz także z powodzeniem wykorzystać do monitorowania położenia swojego nieletniego dziecka (np. wyposażając w niego zegarek lub maskotkę przy wyprawieniu do przedszkola lub żłobka) bądź schorowanych rodziców i dziadków. Postępująca demencja starcza może utrudnić im samotny powrót do domu, a Ty oszczędzisz sobie nerwów, bo nie będziesz musiała zastanawiać się, gdzie się podziali.

Keylogger do monitorowania komputera

Jeżeli obawiasz się o bezpieczeństwo Twojego dziecka w sieci, przekonaj się czy Twoje obawy są uzasadnione sprawdzając jakie strony odwiedza. Jak możemy przeczytać na portalu https://porady-detektywistyczne.pl, keyloggery sprzętowe rejestrują używane przyciski klawiatury komputera, dając tym samym wgląd do wprowadzanych treści tekstowych. W ten sam sposób możesz więc monitorować komputer niewiernego partnera.

Wykrywacz podsłuchów

Sama obawiasz się, że możesz być podsłuchiwana? Jeżeli okazuje się, że bliscy wiedzą o sprawach, których nie poruszałaś podczas rozmów z nimi - sprawdź to! Wykrywacze potrafią być równie dyskretne co same podsłuchy. Większość z nich wykrywa zarówno pluskwy analogowe jak i cyfrowe. Zweryfikuj, czy ktoś ma wgląd w Twoje słowa i śpij spokojnie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zegarek na prezent
pluskwy
szkodniki
owady

Wersja do druku