Obecnie, kiedy niemal każdy ma krewnego za granicą, a Poczta Polska straciła monopol na rynku przesyłek, można wybrać spośród kilku dostawców. Jakość usług kurierskich zdecydowanie wzrosła, dlatego nie ma obaw, że przesyłka nie dotrze lub będzie naruszona. W artykule wyjaśniamy, jak wysłać paczkę za granicę.


Na polskim rynku działa sporo firm kurierskich, które oferują wysyłkę paczek za granicę. Obok światowych marek, takich jak Fedex, UPS czy DHL istnieją również mniejsze firmy, które sprawnie działają w tym obszarze. Konkurencją dla Poczty Polskiej okazała się rodzima firma InPost, która obok doręczania korespondencji na terenie kraju, oferuje również dostarczanie paczek za granicę. Mnogość firm kurierskich sprawia, że ceny za dostarczenie paczek są bardzo konkurencyjne i atrakcyjne dla nas, klientów. Faktem jest, że lokalne firmy kurierskie mają sprawną sieć dostawców głównie na terenie Europy, zwłaszcza w państwach Unii Europejskiej, gdzie przebywają na imigracji Polacy. Międzynarodowe marki działają z kolei na obszarze całego świata.

 

Co zrobić, by wysłać paczkę za granicę? Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę związaną z usługami kurierskimi, np. „paczka do Anglii” lub „przesyłki kurierskie”, by na ekranie pojawiły się oferty dostawców. Należy zalogować się do portalu, podać dane nadawcy oraz odbiorcy, wagę i wymiary paczki. Koszt wysyłki uzależniony jest od parametrów paczki, którą nadajemy. Po uzupełnieniu niezbędnych danych otrzymamy kartę nadania z kodem, którą należy wydrukować. W formularzy wybieramy także dzień i porę, kiedy ma przyjechać do nas kurier po paczkę. Trzeba przyznać, że ta forma jest niezwykle wygodna. Paczkę do dowolnego miejsca na świecie można nadać nawet z małej miejscowości, gdzie ma stacjonarnych punktów firm kurierskich.

 

Wiadomo, że ceny dostawy mogą różnić się od siebie o kilka lub nawet kilkanaście złotych. W związku z tym dobrze jest porównać cenniki u różnych dostawców. Aby nie sprawdzać tego pojedynczo na każdej stronie internetowej, warto skorzystać z portali, które mają w swojej ofercie usługi kilku firm kurierskich, np. na portalu Europaka.pl. Na tej stronie internetowej znajduje się formularz, do którego wpisujemy parametry paczki oraz miejsce odbioru. W odpowiedzi otrzymamy cenę za wysyłkę paczki, którą przyjdzie nam zapłacić u różnych kurierów. Na stronie wybieramy odpowiednią ofertę i dalej postępujemy jak przy zwykłym nadaniu paczki – podajemy swoje dane, miejsce odbioru oraz parametry przesyłki. Trzeba przyznać, że taki portal usług kurierskich jest bardzo wygodny i znacznie ułatwia proces nadanie paczki za granicę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Paczki dla firm

Wersja do druku