Myślisz, że efekt 3D to coś, z czym można spotkać się tylko w kinie? Mamy dla Ciebie niespodziankę: wcale nie! Trójwymiarowymi wzorami możesz otoczyć się na co dzień, wykorzystując fototapety 3D.  Nie tylko będą wyglądać fantastycznie, ale też sprawią, że Twoje mieszkanie wyda się większe!

Czym właściwie są fototapety 3D? Czy są trójwymiarowe w taki sam sposób, jak filmy, które trzeba oglądać przez specjalne okulary? Nie - na szczęście! Do oglądania ich nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Fototapety 3D nie dają też mocnego, przytłaczającego efektu trójwymiarowości, od którego mogłaby rozboleć głowa...

                                                                           https://redro.pl/fototapety/tematy/przestrzenne/3d/

Droga do trzeciego wymiaru


Trójwymiarowość fototapet to subtelny choć wyraźny efekt głębi, który uzyskuje się na kilka różnych sposobów:

- pierwszym z nich jest wybór odpowiednio "głębokiej" grafiki - czyli obrazu, w którym mocno podkreślona jest perspektywa, na przykład takiego przedstawiającego widok z jednego krańca mostu na drugi albo ciągnącą się po horyzont drogę;

- inny sposób to dobór obszernego, panoramicznego krajobrazu - tego typu wzory dają mocno powiększający efekt!

- trzeci sposób może Ci się kojarzyć z iluzjami optycznymi albo abstrakcyjnymi obrazami inspirowanymi geometrią: i słusznie, bo to właśnie te dwie rzeczy stanowiły inspirację dla tego rodzaju fototapety 3D! To one też dają najmocniejszy trójwymiarowy efekt, ale właśnie przez to dla wielu osób mogą się okazać nieco zbyt wyraziste, wręcz przytłaczające.

Na ratunek małemu wnętrzu: gdzie zamontować fototapety 3D?

"Trójwymiarowe" dekoracje ścienne sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu - ale wiele zależy tutaj od wzoru, na jaki się zdecydujesz! Warto wziąć pod uwagę zarówno typ trójwymiarowości, o którym pisaliśmy wyżej, jak i po prostu to, co dana fototapeta przedstawia. W ten sposób łatwo znajdziesz ozdobę odpowiednią do niemal każdego rodzaju wnętrza, i to zarówno domowego, jak i firmowego. Pomyśl tylko: jeśli chcesz ozdobić niewielką kuchnię urządzoną w bardzo nowoczesnym, może wręcz minimalistycznym stylu, świetnie sprawdzą się fototapety 3D do kuchni o geometrycznych, intensywnych wzorach: nie tylko optycznie powiększą wnętrze, ale też podkreślą stylistykę jego wystroju! Z kolei najlepsze fototapety 3D dla dzieci to te nieco bardziej subtelne i, jeśli jest to zgodne z Twoimi dekoracyjnymi projektami, takie, które mogłyby stanowić element wystroju tematycznego. Może to być wzór w baśniowy las rojący się od zabawnych zwierzątek albo zdjęcie morskich głębin zamieszkiwanych przez tęczowe rybki... Wszystko zależy od Twojej inwencji! Fototapety 3D do sypialni powinny być tyleż powiększające, co kojące i nastrajające do relaksu i snucia marzeń: co powiesz na panoramę Paryża, koniecznie z wieżą Eiffla w tle? Widok na nowojorskie drapacze chmur też będzie odpowiedni!

Jak zamontować fototapetę?

Jeśli chodzi o montowanie fototapet z trójwymiarowym efektem, zasada jest prosta: im większa powierzchnia dekoracji, tym mocniejszy efekt powiększania! Jeśli więc decydujesz się na tę ozdobę ścienną ze względu na chęć dodania wnętrzu odrobiny oddechu, przeznacz na nią jak największy fragment ściany. Najwyraźniejszy rezultat uzyskasz, jedną ogromną fototapetą - na przykład panoramą miasta - dekorując dwie sąsiadujące ze sobą ściany, ponieważ wówczas kąt tworzony przez nie wzmocni efekt trójwymiarowości. A jeśli Twoim problemem nie są niewystarczająco rozstawione ściany, lecz niski, przytłaczający sufit, pamiętaj, że jego też możesz udekorować fototapetą!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szprotka wędzona
dekoracja wnętrz

Wersja do druku