Znaczna część z nas w pewnym momencie posiadała w swoim życiu przynajmniej kilka kredytów. Pewną niedogodnością na pewno była ich spłata w tym samym czasie. Dlatego gdy nie radzimy sobie terminową spłatą rat możemy zawsze skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą uporządkować swoje finanse i połączyć posiadane zobowiązania finansowe w jeden dług.

Skonsolidować możemy kredyty o różnym charakterze. Mogą to być kredyty gotówkowe, kredyt samochodowy, linia kredytowa, zadłużenie na kacie kredytowej lub kredyt hipoteczny. Jeśli posiadamy kilka z tych kredytów możemy je połączyć w jedno zobowiązanie i przenieść je do jednego banku. Po zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego będziemy spłacać nasze długi w jednym banku i będzie obowiązywać nas jedna rata.

Kredyt konsolidacyjny może wymagać  zabezpieczenia. W przypadku konsolidacji kredytów w skład których wchodzi kredyt mieszkaniowy wymagana będzie hipoteka. Kredyt konsolidacyjny może być również udzielony bez zabezpieczenia – w przypadku mniejszych zobowiązań. Jest to uwarunkowane charakterem kredytów, które konsolidujemy. Czasami może być wymagane inne zabezpieczenie niż hipoteka – np. osoba żyranta. Dużo zależy od naszej zdolności kredytowej oraz od samego banku.

Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązane dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą kredytów. Taki kredyt pozwala na przeniesienie naszych zobowiązań do jednego banku i płacenie jednej raty. Dzień płatności raty możemy ustalić osobiście. Oczywiście taki kredyt zostaje rozłożony na dłuższy okres. Jest to wygodne, ponieważ miesięczne obciążenia maleją. Jednak należy pamiętać, że całkowite koszty kredytowania wzrosną.

Jeśli jesteśmy nadmiernie zadłużeni, warto pomyśleć o konsolidacji. Lepsze to, niż komornik na karku lub firma windykacyjna. Ostatecznością może być zawsze upadłość konsumencka, ale wcześniej warto sprawdzić tutaj oferty kredytów konsolidacyjnych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma indyk
Filet z indyka gotowany kcal
Udziec z indyka pieczony kcal
developer

Wersja do druku